Wpis z mikrobloga

Jutro lecę do #wlochy z #poznan #lawica i zastanawiam się jak to w covidowych czasach jest na lotnisku. Mamy tylko bagaż podręczny, mamy certyfikat szczepiania i ten dokument lokalizacyjny jakiś tam potrzebny do wjazdu do Włoch. Dostałem info że powinienem być na lotnisku 2,5h przed odlotem, przez covida już tak dawno nie latałem, że nie pamiętam czy to norma i zawsze takiego maila wysyłali czy teraz serio wszystko trwa dwa razy dłużej i lepiej był 2,5h wcześniej nawet z podręcznym, zamiast np. 1,5h :D

btw. czy we Włoszech (Lombardia) zwykłe maseczki są spoko czy trzeba te FFP2 czy coś jak do Niemiec?

#podroze #latanie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoppbakke: sprawdź tablicę odlotów, ja jak ostatnio leciałem do Chorwacji to były 3 odloty w ciągu godziny więc kolejka do kontroli bezpieczeństwa była na aż, uwaga, 15-20 minut. Może być tak, że będzie mniej obsługi i zejdzie dłużej, ale na więcej niż na 1-1,5h tam nie ma co jechać zwykle.
@hoppbakke ja dzis w bolonii ladowale.. nie sprawdzali absolutnie nic. ani paszportu ani certyfikatu ani karty lokalizacyjnej. bylem 2h przed odlotem i i tak 1 godzina ponad siedzenia i czekania pod bramka