Wpis z mikrobloga

Ewangelia wg. św. Gerwazego 20, 19-31

Robbi ukazuje się Powrutowcom

19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali Powrutowcy, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Mafią Brytyjską, przyszedł Robbi, stanął pośrodku i rzekł do nich: «EEE!»20 A to powiedziawszy, pokazał im Renke i nos garbaty. Uradowali się zatem Powrutowcy ujrzawszy Pana. 21 A Robbi znowu rzekł do nich: «EEE! Jak Obajtek Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Powrotu!* 23 Antypowrutowcom którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»*.

Niewierny Antypowrutowiec

24 Ale @Kolikol , jeden z Dwunastu, zwany Antypowrutowcem, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Robbi. 25 Inni więc uczniowie @3x32 i @milkas98 mówili do niego: «Widzieliśmy Renke!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na Rence Jego nie zobaczę śladu barierki i nie włożę palca mego w nos garbaty, i nie ujrzę Jego w stroju ferraryjskim, nie uwierzę». 26 A po ośmiu dniach, kiedy Powrutowcy Jego byli znowu wewnątrz [domu] i @Kolikol z nimi, Robbi przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Powrut wam!» 27 Następnie rzekł do Antypowrutowca: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moją Renke. Podnieś rękę i włóż [ją] do nosa mego garbatego, i nie bądź Antypowrutowcem, lecz Powrutowcem!» 28 Nowopowrutowiec Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Robbi: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś w stroju ferraryjskim? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»*.

Pierwszy epilog - Powrutowca

30 I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Robbi wobec Powrutowców. 31 Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Robbi jest przyszłym mistrzem rajdów formuły pierwszej, Synem Powrotu, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
#f1 #testamentpowrotu #f1spam
  • 7