Wpis z mikrobloga

Typ świadomie lub nie ale #!$%@?ł akcję majstersztyk od strony prawnej. Mimo że opowieść nie kleiła się od samego początku i wystarczyło poświęcić 45 sek googlując aby wiedzieć, że to ściema (patrz jego komentarz z gorących, że żeby przespać się w noclegowni potrzebuje pokazać kartę bezdomnego, a takiej nie ma xD) to jednak elita internetu nie ogarnęła podstawowych funkcji googla i nikt z wpłacających gościa nie zweryfikował.

Dlaczego majsersztyk od strony prawnej? Bo na żadnym etapie koleś nie prosił o hajs ludzie sami mu go wpłacali w związku z ckliwą historią. No i co teraz zrobią wpłacający, a no nic, bo co zgłoszą się na policję, że komuś bez przymusu wpłacili hajs, a potem się okazało, że ten ktoś wcale go nie potrzebował? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miodzio, naprawdę, szacun za akcję, mimo że jej wykonanie to nie jest zbrodnia doskonała, nie jest nawet przeciętna, to i tak okazało się, że wykop ma tylu idiotów wśród użytkowników, że i tak łyknęli ten słaby bait.

Długo miałem przerwę od tego gównoportalu i po tej akcji wiem, że zawieszam swoje konto na kołek kolejny raz, bo po prostu uwłacza mi bycie kojarzonym z takim stadem baranów xD

#bezdomnyrekin i trochę #oswiadczeniezdupy
  • 14
@jaczyliktoo:
Ja myślę, że specjalnie nie prosił od razu o hajs, bo wiedział, że przy tych zasięgach odbiorcy sami z siebie wysuną taką propozycję. Zresztą zawsze tak jest. Polacy mają jakiegoś #!$%@? na punkcie zrzutek. Ten gość z Krakowa od wycieraczek. Ledwo ktoś wrzucił o nim wpis i już śmiga dla niego zrzutka na niecałe 45 tys. zł. A nawet nie wiadomo czy gość potrzebuje tej kasy. Może z nudów żeby
@tanie_wino: to coś jak paszport polsatu xD oprócz wejściówki do noclegowni, zbierasz punkty w programie lojalnościowym, które możesz wymieniać na różne gadżety; starą kurtkę, stare gazety do okrycia się w chłodne dni albo ozdobną tabliczkę z inicjałami na ławkę, na której sypiasz.

@jaczyliktoo: mi sie wydaje, ze ktos moze zglosic to do swojego banku jako pomylony przelew, bank probuje wyegzekwować kase o md typa, a jesli on nie chce go oddać to wtedy jest albo przywłaszczenie albo nielegalne wzbogacenie (nie pamietam jak to sie nazywa prawnie)
@hihi_jery: to się nazywa bezpodstawne wzbogacenie ale wystarczy, że bank się zwróci do "oszusta" ten pokaże screena na zasadzie "panie ale on sam chcioł mi przelać ja go o to nie prosiłem" i już cała taktyka bierze w łeb. A przywłaszczenie byłoby bardziej wtedy, kiedy ktoś by mu pożyczył hajs, albo dał na przechowanie, a ten nie chciał oddać Serio OP chyba nie ogarniał ale stworzył idealny wehikuł do bezkarnych wyłudzeń
Dlaczego majsersztyk od strony prawnej? Bo na żadnym etapie koleś nie prosił o hajs ludzie sami mu go wpłacali w związku z ckliwą historią


@jaczyliktoo: #!$%@? nie majstersztyk, ja tylko podpowiem ze paragraf o oszustwo brzmi między innymi tak "kto podstępem... doprowadza kogoś do niekorzystnego rozporządzenia mieniem blabla".

Ktoś bardziej zawzięty by to #!$%@?ł w sądzie, udowodnić tylko wystarczy, że cała historyjka była sciemą i miała za zadanie właśnie ludzi