Wpis z mikrobloga

  • 1
Dzień dobry.

Potrzebuję waszej rady co do zakupu telewizora. W najbliższym czasie mam zamiar zakupić TV 55 cali + konsolę ps5. Totalnie nie mam pojęcia co się opłaca kupić i jakie podświetlenie wybrać. Czytałem jedynie, że OLED się wypala. Na sam telewizor chciałbym przeznaczyć 4 - 4.5 tys, zależy mi na szybkim i płynnie działającym Smart TV (będę używać netflixa i YouTube) i jak najlepszym obrazie, najmniejszym opóźnieniu i dopasowaniu jeżeli chodzi o konsolę (HDMI 2.1). Będę wdzięczny za wszystkie rady. Jeżeli ktoś widział gdzieś jakiś zestaw konsola + telewizor to też byłoby fajne rozwiązanie.

#telewizory #telewizor #tv #ps5 #ps4 #smarttv #pytanie #pytaniedoeksperta #cokupicniewiem
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@RadoN: to przestań czytać głupoty. ;) Jak masz kasę to bierz LG CX lub nowszy C1 i temat w zasadzie do zamknięcia. Nie ma lepszego telewizora pod konsolę.
  • Odpowiedz
@RadoN szczerze polecam właśnie oled-a od LG. Mam tę samą serię tylko 65" i jest rewelacja. Lepszego obrazu nie dostaniesz. Też używam z PS5 i na pewno zostanę z oled-ami na długo. LG 55C11
  • Odpowiedz
Jak masz kasę to bierz LG CX lub nowszy C1 i temat w zasadzie do zamknięcia. Nie ma lepszego telewizora pod konsolę.


@Jubei: Lololol, dowolny OLED Panasonica lub Sony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czytałem jedynie, że OLED się wypala.


@RadoN: Jeżeli będziesz miał 24 h na dobę odpalone jakieś wiadomości lub podobne rzeczy ze statycznymi elementami to może. Przy grach szansa na wypalenie jest praktycznie zerowa. Tak samo przy netflixie, innych VOD czy YT. Nie wiem jak starsze ale w nowszych (np. wspomniany przeze mnie LG C11) tv jak dasz np. pauzę na filmie itp. to włącza się dynamiczny wygaszacz ekranu, żeby to
  • Odpowiedz
@ajgoron może się wypalać jak op będzie grał codziennie w te samą grę. Gdzie interfejs jest statyczny. Ale jak to będzie normalne użytkowanie to nie ma się czym przejmować
  • Odpowiedz
@RadoN: Ja mam OLED-a z Philipsa i jestem mega zadowolony. Obraz w moim prywatnym odczuciu lepsze niż w LG z tamtego okresu + wygląda lepiej (znów subiektywne odczucie)i ma Ambilight.

Teraz podobno obraz lepiej wypada w LG, więc najlepiej to się przejść do marketu, samemu obejrzeć, wybrać model a potem kupić tam gdzie taniej.
  • Odpowiedz
@Celinka95: też mam oleda od Philipsa. Ambilight owszem robi robotę ale wszystko inne to dramat. Tv jest zamulony, nie zawsze da się go sparować z lampkami hue, potrafi sam sie wyłączyć (czasem i włączyć), zresetowac ustawienia obrazu itp.
  • Odpowiedz
@GraveDancer: Jaki model? Ja mam 854/19 i nic z tego nie występuje. Jedyny problem jaki miałem to nie mogłem po HDMI podłączyć soundbara (wreszcie podpiąłem po optycznym) ale nie wiem czy to był problem głośnika czy TV
  • Odpowiedz
@Celinka95: Model 754. Jeden z tańszych o ile nie najtańszy OLED Philipsa. Ale dalej tv który kosztował 5k nie powinien tak działać. Wcześniej miałem budżetowego Samsunga za połowę tej kwoty i działał szybciej oraz stabilniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Celinka95: no ale w czym zjadał konkurencję? Bo jeżeli chodzi o jakość ekranu, obsługę standardu HDMI 2.1 i jakość wykonania to chyba jednak nie. ;)
  • Odpowiedz
@Jubei: Poczytaj trochę, albo najlepiej porównaj sobie obydwa telewizory w jednym miejscu na tym samym źródle obrazu, i sam dojdziesz do takich wniosków. Z faktami się nie dyskutuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fordern: ziom, ja pół roku łaziłem po marketach i testowałem telewizory oraz robiłem research w necie. Na CX filmy z Dolby Vision czy gry na series X urywają łeb jakością. Doom Eternal czy Hellblade w 120fps płynne jak #!$%@?, a te pokazówki 4k HDR z YT czy Netflix 4k DV leje kolory na dywan. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jubei: No spoko, masz swoje zdanie a ja mam swoje xD porównywałem przy kupnie Sony, LG i Philipsa na różnych konfiguracjach i najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Sony, a potem Philips. Dlatego trzeba się przejść i samemu uznać co się komu podoba, bo to już jest dyskusja kompletnie jałowa.

Co do VRR masz racje, ale do PS5 dopóki nie ma to nie problem. Zresztą ten OLED jest pod to przystosowany,
  • Odpowiedz
@Jubei: Od chodzenia po sklepie to może i takie wnioski będziesz miał - przepalone kolory to specjalność koreańczyków, zarówno tych OLEDowych jak i tych większych, od LCDków przebranych w bardzo podobne literki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz