Wpis z mikrobloga

Chciałem rozwinąć "swoje" skrzydła w IoT patrząc w dalszej perspektywie; dla przemysłu 4.0 ale nie wykluczam innych dziedzin (Project Management). Z informatyką mam do tej pory "tyle" wspólnego, że skończyłem technikum potwierdzając kwalifikacje o tym profilu lecz całe IT się tak rozwinęło, że nie biorę tego nawet jako solidne zaplecze (posiadam dodatkowo z tamtego okresu certyfikat CISCO IT Essentials). Chcę zrobić studia podyplomowe z tego zakresu i znalazłem w Rzeszowie studia, które odpowiadają rzekomo "moim" potrzebom. Zerknijcie proszę, będąc bardziej doświadczonymi i wyraźcie swoją opinię czy też podpowiedzcie lub nakierujcie proszę, w co powinienem uderzyć, aby móc w przyszłości zajmować się w/w zagadnieniami? Albo polećcie ewentualnie jakieś kursy by w przyszłości nie było niesnasek, że łączę biznes z osobami, które wytwarzają cały produkt i nie potrafię ich potrzeb zrozumieć. Poniżej zamieszczam program tych studiów. Dodatkowo widzę, że na uczelni można się przygotować do certyfikatów CISCO (drugi link) - wygląda to w porządku, choć mam przeczucie - że to wszystko jest ubrane w "ładne" słowa.

Program studiów
CISCO

Dodatkowe pytanie: Czy jest zapotrzebowanie na takie zagadnienia oraz ludzi w Warszawie (IoT & Industry 4.0) ? (wiąże przyszłość z tym miastem; Wrocławia nie biorę pod uwagę).

#iot #programowanie #informatyka #cisco
  • 5
@Burza92: po swoim doświadczeniu - studia ( informatyka i ekonometria - spec sieci komputerowe ) dały mi wiedzę teoretyczną plus pracę na symulatorach. Prawdziwe zderzenie z siecią i zagadnieniem Cisco było dopiero w pracy. Książki plus samo- nauka plus kurs CCNA ( egzamin oblałem za słaby angielski )
Czy jest zapotrzebowanie na takie zagadnienia oraz ludzi w Warszawie (IoT & Industry 4.0) ?


@Burza92: wystarczy przejrzeć oferty by to ocenić.

Program studiów na siłę wpycha słówka IoT do niektórych modułów: "Skalowanie sieci IoT" czy "Infrastruktura sieci IoT" to po prostu jakieś tam podstawy sieci i ich skalowanie nie ma tam żadnego pod punktu który by się łączył z IoT bezpośrednio.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d1sconn3cted: Dzięki za pochylenie się nad tematem. Możesz zatem przybliżyć na jakie zagadnienia zwrócić uwagę, które łączą się bezpośrednio z IoT by samemu poszukać informacji na ten temat?
które łączą się bezpośrednio z IoT by samemu poszukać informacji na ten temat?


@Burza92: na pewno jakieś big data, reszta to mocno zależy bo szczerze, nie mam pojęcia co robi człowiek od IoT. Jak chcesz znać technologie to wejdź na linkedina wklep iot w ofertach pracy poszukaj jakiejś oferty która ci się podoba i sprawdź czego wymagają, sprawdź inen oferty co się pokrywa i zacznij się tego uczyć prościej się nie