Wpis z mikrobloga

Wynajmował ktoś z was kiedyś samochód na #cypr i wybrał się na północ na okupowany teren? Albo bezpośrednio tam wynajął? Jest się czego obawiać, jakaś patologia, kradzieże, różne dziwne wydarzenia czy inne elementy które mogłyby powodować przypał, dodatkowe koszta i inne podobne? Jak działa (co obejmuje) OC wykupywane na granicy cypru i cypru północnego?
Wyjeżdżamy z dziewczyną i chcielibyśmy wybrać się na 1-2dni na północną stronę- region pówyspu Karpaz, Famagusta i Kyrenia- ale obawiamy się trochę wykrzaczenia się autem i konieczności ponoszenia konkretnych dodatkowych kosztów związanych ze sprowadzeniem auta na południe. Czy faktycznie powinniśmy?

#podroze #podrozujzwykopem #cyprpolnocny
  • 9
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Wynajmowałem przez polską firmę i polecam, ale jak pamiętam nie było większych problemów żeby tam wjechać trzeba było spełnić te ichniejsze warunki chyba jakieś ubezpieczenie dodatkowe do wykupienia na granicy czy coś takiego
  • Odpowiedz
@sked: tak, płatne 20€ przy wjeździe na 3 dni.
I bez lipy było? Żadne jakieś ekscesy się nie działy? Jak sytuacja z nocowaniem w Girnie i pozostawieniem auta? Jaka szansa że auto z wypożyczalni rozkraczy sie na północy? Bo zakładam za eksploatowane one są fhoi, więc istnieje statystycznie duża szansa na to xd
  • Odpowiedz
  • 0
@AryanWonderBoi i tak testy robia. Nawet nie wiem czy nie płatne. Byłem tam kilka lat temu ale teraz to dla mnie ryzyko za duże. Co chwilę się coś #!$%@? tam z covidowych tańców. Bo tak to bezpiecznie
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Teraz sprawdzilem. Bylem w 2017. Generalnie granica upierdliwa, ale bez wiekszych problemow. Dodatkowe ubezpieczenia i poszlo. Tu sie przyczepili , tam sie przyczpieli , ale tak to spokoj. Ja juz zaprawiony jestem w granicznych przeprawach .

Po drugiej stronie bez problemow zadnych jesli chodzi o ludnosc.

Co do auta. Wrocilem z Cypru z miesiac temu. Mielismy to samo auto co w 2017 ( )
Tylko
  • Odpowiedz
@bigger: Dobra #!$%@?, przekonałeś- zostaniemy na południu. xd
A byłeś może w Salamis i tamtejszym Ancient city? Bo nie ukrywam że to była jedna z najciekawszych rzeczy które chciałem zobaczyć na tej wyspie :<
  • Odpowiedz