Wpis z mikrobloga

Mam prośbę. Szukam piły łańcuchowej elektrycznej koniecznie do amatorskiego ogarniania w ogrodzie nieco grubszych tuje i grubszych krzewów czy gałęzi w grubych drzewach. Na co zwracać uwagę? Jakie firmy? Jak pozniej z jakimś serwisem itd? Czy powiedzmy do 500 zł cos sie kupi? Może ma ktoś jakiś konkretny model. Widziałem jakas makite i jedna firmy robi ale nie znam się na tym i nie wiem co jest tam ważne. Łańcuchy wymiana ostrzenie itd #elektronarzedzia #pily #ogrodnictwo #ogrod #majsterkowanie
  • 12
ok ale coś konkretnego taka maszyna ma mieć?


@paki82:

Softstart / Łagodny rozruch się przydaje, bo te 1,8-2kW potrafi wywalić zabezpieczenie bez soft-startu.

Reszta to standard. Do Makity kupisz każdą część, serwisów jest sporo, są zamienniki łańcuchów (albo łańcuchy są standardowe).
@eeemil: ok czy oprócz makity jakieś firmy są godne polecenia w tej kasie ok 500 ziko? widzę że ten miecz jest w różnych długościach taki 35 cm chyba w miarę uniwersalny?
@paki82 Mam makite UC4030a i mogę powiedzieć, ze to niezniszczalny sprzęt. Cięła karpy po dość dużych drzewach (często dużo grubsze niż 40cm prowadnicy) a zwykłe gałęzie idą jak burza, tylko trzeba mieć ostry łańcuch.
Przez jakieś 8 lat zero awarii tylko urwana klapka od naciągu łańcucha(raczej z mojej winy)ale da się ją zastąpić zwykłą nakrętką. Polecam