Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się za jakimś mieszkaniem do kupna z rynku wtórnego w Łodzi, a mało jeszcze znam to miasto.

Wstępnie moją uwagę ze względu na ceny i ilość pasujących ofert zwróciły następujące lokalizacje:
- Bałuty Doły (okolice WIN/Okopowej)
- Teofilów (okolice Rojnej)
- Zarzew
- ewentualnie Radogoszcz

Co myślicie o tych okolicach?
Jedyne kryteria jakie w sumie mam to względny spokój (raczej osiedla emerytów), nie za wysokie koszta utrzymania, parkowanie bez kosmicznych problemów.

#lodz
  • 19
  • Odpowiedz
@IceBeast: a tak na serio Doły i Radogoszcz to Bałuty, więc pełno patoli, Teofilów to zadupie, gdzie byś nie próbował się dostać będzie daleko, Zarzew chyba wygląda najrozsądniej, ale też zależy który, Zarzew okolice ŚR to patola, okolice Lodowej już bardziej normalne blokowisko
  • Odpowiedz
@Sansiwiera: kojarzysz czy na Retkini da się w ogóle wieczorami jakieś miejsce parkingowe znaleźć? bo wygląda jakby mógł być z tym problem, ale samo osiedle też mi się bardzo podoba
  • Odpowiedz
@IceBeast: Generalnie teraz Łódź się uspokoiła... To już nie czasy kiedy na limance wdziałem dzieciaka goniącego kolegę z siekierą. Umów się, zwiedź okolice, sprawdź. Stara żulernia nie przeszkadza; grunt żeby nie było młodej.
  • Odpowiedz
@IceBeast: da się. Retkinia jak na Łódź jest dość droga i od zawsze trzyma cenę. Wszystkie bloki mają praktycznie ten sam układ mieszkań więc decyduje piętro i lokalizacja. Samo osiedle jest zielone i jest osiedlem "kompletnym" czyli masz pełną infrastrukturę typu szkoły, sklepy, przychodnie itd. Jest też blisko i szybko się można dostać do centrum.
  • Odpowiedz
@IceBeast: da się bez problemu o ile nie jesteś jednym z tych co musza podjeżdżać pod swoja klatkę ;) ale słyszałam też, że są pewne części osiedla gdzie jest problem z parkowaniem, chyba w części spółdzielni Retkinia Północ.
  • Odpowiedz
@IceBeast: bardzo ciężko o miejsca parkingowe na Retkini (szczególnie okolice Retkinskiej i maratońskiej). Jak masz zamiar po 18-19 wracać to dramat. Teraz i tak jest o niebo lepiej niż jakieś 5 lat temu, dorobili sporo parkingów. Czasami trafisz na pełno miejsc pod klatką a czasami stajesz kilometr dalej i spacer.
  • Odpowiedz
Osiedla emerytów. Mam jedno mieszkanie na takim. Po zakupie mieszkania codziennie były jakieś donosiki i nachodzenie mnie administracji bo a to kamyczek z remontu jeden na klatce zostal, a to głośno u mnie w srodku tygodnia, w srodku dnia itd itp. zajrzenie do skrzynki na listy , czy licznika pradu na klatce- juz monitoring lat 67 otwiera drzwi od swojego mieszkania i patrzy co robię. doszlo do tego, ze z racji RODO
  • Odpowiedz
@ZygmuntZygmuntowski: Radogoszcz to nie Bałuty sensu stricte. Chyba najbardziej zielone i najspokojniejsze osiedle z tych PRLowskich w Łodzi. I tak było odkąd pamiętam, czyli końcówki lat 90
@IceBeast: Radogoszcz jest bardzo fajny- z jednej strony na uboczu, z drugiej strony w 25 minut tramwajem jesteś w centrum. Polecam z całego serduszka, w szczególności Wschód
  • Odpowiedz