Wpis z mikrobloga

@RandomowyJanusz niby zabawne, ale jakoś nie umiem się śmiać wiedząc co dzieje się teraz w Afganistanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) tyle biednych ludzi bedzie teraz cierpieć...(tak wiem są jeszcze gorsze miejsca na świecie, i co z tego, i tak się przejmuje)
tyle biednych ludzi bedzie teraz cierpieć...(tak wiem są jeszcze gorsze miejsca na świecie, i co z tego, i tak się przejmuje)


@greenballz: przecież większość afganistanu popiera taliban.... Tam nigy nie było czegoś takiego jak państwo afgańskie.
@greenballz: a myślałeś że taliban bez zaplecza zajął od tak sobie afganistan mając 3 razy większą armię rządową przeciw sobie? "Rząd" afganistanu to byli warlordowie z klanów którzy oszukiwali i spowodowali fale przemocy w kraju. Oczywiście w miastach jest pewien element prozachodni i liberalny ale jest on w mniejszości.
@CukrowyWykop wiesz co, szczerze mowiac to nie myślałem, bo w ogole sie tym nie interesowałem, po prostu ujęły mnie za serce te zdjecia w internecie. Tak, jestem ignorantem.
Może i wiekszość popiera talibów, ale czy będzie im się żyło lepiej pod ich władzą? Przecież teraz wiele kobiet będzie cierpieć, nie będą mieć prawie żadnych praw. Oni chyba są tak zacofani, że sami sobie nie zdaja z tego sprawy. Szczególnie właśnie kobiety.
po prostu ujęły mnie za serce te zdjecia w interneci


@greenballz: czyli łatwo tobą manipulować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może i wiekszość popiera talibów, ale czy będzie im się żyło lepiej pod ich władzą?


Prawdopodobnie tak. musisz zrozumieć że afagnistan to państwo upadłe. tam musiałeś płacić myto za przejazd drogą, porwania, morderstwa, kradzieże na porządku dziennym. Taliban przychodzi i łapie za dupę tych wszystkich złodziei i morderców.