Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, planuje powoli mała wycieczkę pod koniec września. Mamy wraz z różową 2 tygodnie urlopu które chcemy spożytkować na #podroze #wakacje . Początkowo mieliśmy brać po prostu all'a w Grecji/ Turcji ale zaczęliśmy wspominać takiego naszego bieda tripa autem po Polsce. Standard po kosztach, auto niesprawdzone, bez planu (wyszło: Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Berlin, Mielno). Chyba żadnej wycieczki tak dobrze nie wspominamy, dlatego wpadłem na pomysł trochę to powtórzyć ale tym razem z jakimś chociaż zarysem planu. Start podróży : trójmiasto. W planach chciałem zrobić 1 i ostatniego dnia więcej kilometrów na raz/ z małymi przerwami (np.takie 700km?), pozniej już po ok.300km co drugi dzień by mimo wszystko nie być padniętym a faktycznie wypocząć. Wstępnie myślałem coś ala: Trójmiasto - Szczecin/ Świnoujście 2dni - północne Niemcy (Hamburg i okolice ?) 3dni - Holandia/ morze 4dni - Frankfurt 2dni - Drezno 2dni - łódź 1d = 14dni. Dobry plan czy raczej kaszana? Najlepiej by było zagospodarować tydzień więcej ale różowa nie dostanie tak długiego urlopu. Może kompletnie inny kierunek ? Co sądzicie/ polecacie ? Czy dać sobie spokój i ogarnąć lot do Mediolanu i tam. Mediolan + gdzieś pociągiem. Albo olać to i na tydzień na grzanie tyłka na Cypr heh Nie są to proste sprawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nomundo: nie wiem jak z lotami ale polecam kierunek Bergamo-mediolan-jezioro como. Byłem 3 dni i było super. Bardzo mi się podobała architektura mediolanu która nie została zniszczona przez wojnę. A co do all inclusive - zależy czego oczekujecie czy bardziej wypoczynku czy zwiedzania
@nomundo: Zależy co w takim wyjeździe Wam się podoba, czy bardziej nastawiacie się na dojazd do celu i zwiedzanie miasta, muzeum, kościołów, zabytków, czy bardziej na podziwianie przyrody. Przy dystansie dziennym jaki podałeś wychodzi, że zrobicie między 4-5 tys kilometrów. Możecie ruszyć w Alpy, na przykład Trójmiasto - Praga - (2 dni) - Gosausee (2 dni - malownicze jezioro otoczone Alpami, w okolicach masyw Dachstein i pełno innych jezior, więc może
@ozzi91: byliśmy 4 lata temu na bergamo- milano- Como - genoa. Świetne miejscówki i nawet myśleliśmy o locie do Bergamo i właśnie środkami transportu publicznego powtórzyć ta wycieczkę (tylko bez genoa, może coś innego w zamian) bo było swietnie ale dużo pamiętam marudzenia drugiej pary co z nami byli (a raczej my z nimi). Teraz wycieczki tylko we 2 :)