Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja zdałem sobie sprawę jak w Polsce jest ch##owo z perspektywy młodego człowieka?

Idziesz do publicznej szkoły gdzie doradztwo zawodowe kuleje, jak nie masz pleców w postaci rodziców z biznesem to zostajesz rzucany na głęboką wodę. Potem szkoła średnia, gdzie czas upływa na hehe piwkowaniu i jak nic z tego nie wyniesiesz (o co w liceum ciężko) to na rynku pracy jest warty mniej niż zero jak w tej znanej piosence.

Potem lecą studia i robienie magistra na kiju, który i tak nie jest w dzisiejszych czasach wiele warty (już nie mówiąc o uznawaniu polskich dyplomów za granicą). Chcesz założyć rodzinę? Dobra, ale musisz mieć gdzie dzieci wychować. Pensja dla młodego Areczka to niech będzie te 2-3k na rękę przy zapieprzaniu. A metra mieszkania w dużym mieście dobija do średnio dziesięciu. Do tego gdzie jeszcze wydatki na życie? Przecież wypada gdzieś wyjść z młodą żoną, bo nie będziemy kisili się cały czas w czterech kątach, bo skończy to się tylko i wyłącznie kłótnią (a potem i może rozwodem).

Potem wychodzi Jarek Kaczyński i mówi mi w telewizorze, że należy ratować polską demografię. No chyba ty tego nie zrobisz mlaszczący dziadzie, a młody człowiek nie ma na to warunków!

#studbaza #pracbaza #zalesie #polska #feels #takaprawda
j.....6 - Czy tylko ja zdałem sobie sprawę jak w Polsce jest ch##owo z perspektywy mł...

źródło: comment_1628873703uVe6Sg8WxaQjjfjjpu1Rn4.jpg

Pobierz
  • 4
@jogurcik666: Cooo XDDD
1. Wiadomo, ze po samym liceum bez studiow jestes niewiele wart na rynku pracy, ale nie da sie tam "cos" konkretnego wyniesc bo szkoly nie sa skrojone po to zeby ci pomoc na rynku pracy, ale zebys dobrze napisal mature
2. Dyplom jest duzo wart jesli robisz dobry kierunek na dobrej uczelni, a nie jakas zapchaj dziure na nonamowej prywatnej uczelni zeby tylko bylo co wpisac w miejscu
nie sa skrojone po to zeby ci pomoc na rynku pracy, ale zebys dobrze napisal mature


@Betoniarka69: Dokładnie o to chodziło autorom pruskiego systemu. Tymczasem Maria Montessori i Rudolf Steiner z zupełnie odwrotnego założenia i dzieci ze szkół ich systemów wychodzą bez traum i z niepodciętymi skrzydłami.

Dyplom jest duzo wart jesli robisz dobry kierunek na dobrej uczelni


@Betoniarka69: Dyplom jest dużo wart jak idziesz w prawo, medycynę albo finanse.