Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy ktoś z szanownych Mirków rowerzystów/kolarzy wymieniał przerzutkę w napędzie SRAM GX 1x12 na Shimano 12rz SGS RD-M8100?

Przerzutka ma 4000km i:
- jedna solidna gleba z wymianą haka
- jeden zmielony patyk, kółeczko przerzutki rozpadło się na części, podobnie jak wewnętrzna część wózka (teraz żałuję że kupiłem nowe kółka i część wózka za 130zł żeby naprawić przerzutkę)

- działa jak SRAM, czyli gówno. Luzy ma takie, że nie da rady jej poprawnie wyregulować i jeżeli poprawnie ustawię przerzutkę na największym i najmniejszym trybie, to nie działa dobrze w środkowym zakresie, pomija jeden bieg i mam 1x11 :)
(instrukcję regulacji GX znam)

Pytam o wymianę na XT, bo cena nowej GX to jakiś żart w zamian za jakość z jaką to pracuje.

#rower
  • 6
@juhas99: Shimano > sram, brak ordynarnych luzów na tylnej przerzutce, manetka solidniejsza. Tylko nie wiem czy nie będziesz musiał wymienić kasety a wtedy dochodzi nowy bębenek.
@juhas99: ciekaw jestem jak to chodzi w praktyce. Czy przy takim secie odczucie zmiany przełożenia jest rodem ze Srama, czyli taki twardy zdecydowany strzał, a nie jak w Shimano miękko. Za to odczucie właśnie lubię Srama i odkąd kupiłem pierwszy rower 20 lat temu z ich napędem to do dzisiaj nie kupuję jakiejkolwiek innej firmy.