Wpis z mikrobloga

Czy jest mi ktoś wstanie wytłumaczyć czemu ustawa lexTVN jest zła? Z tego co czytałem to podobne prawo już było w Polsce, co ona dokładnie zmienia? Bo trochę się pogubiłem, s nie mogę znaleźć argumentów, tylko okrzyki obydwu stron.

Oczywiście uważam za skandal sposób głosowania i to co się #!$%@? wczoraj.
#bekazpisu #pis #sejm #neuropa
  • 33
@AliSale_pl: Robi podkład pod nowe wybory w których informacje dopływające do wyborców będą ograniczone/mataczone (tak jak to się dzieje już od dawna w TVPis) przez to, że największy wróg naszej "wspaniałej" władzy zostanie zepchnięty na margines (nie będzie dostępny dla największej rzeczy odbiorców telewizji naziemnej). Zresztą ta ustawa to tylko mały kroczek taki test na ile można sobie pozwolić, zaraz pójdzie internet pod lupkę i witamy w Korei Północnej Europy! (
@AliSale_pl z tego co udało mi się gdzieś doczytać to ogranicza udział właścicielski firm z poza UE do max 49% . Co oznacza że grupa Discovery zarejestrowana w USA musi sprzedać pakiet większościowy czyli 51%. Z tego co też gdzieś wyczytałem to np w tych pięknych stanach jest poziom 25% ale nie daje za to glowy
@Wykobeczka i @MichaelKind widzę że dobrze u Was z odpowiedziami na konkretne pytanie "co zmienia ustawa" a wasze odpowiedzi "będą matactwa i oszustwa" a pytanie jest CO PRAWNIE ZMIENIA bo może to dziwne ale niektórzy chcą znać pełny kontekst a nie tylko możliwe scenariusze
@czuczer: odpowiedziałem na to pytanie, ale widzę czytanko kuleje to odpowiem jeszcze raz: usuwa TVN- TVN 24 z grona programów telewizji naziemnej, czyli takiej która jest dostępna dla 99% naszego społeczeństwa za darmo.
@MichaelKind: czyli jednak ustawa mówi, że kapitał z poza UE nie może być wyższy niż 49%? Czyli np. jest możliwy fikołek w którym Discovery otwiera spółkę we Włoszech i sprzedaje jej 51% udziałów? Ja nie bronie tej ustawy ale merytoryka to merytoryka a możliwości to możliwości. Tak więc ustawa ogranicza udział kapitalu z poza UE. Koniec, kropka
@czuczer: Tak się stanie prawdopodobnie, ale potem muszą przejść jeszcze raz przez cała ścieżkę koncesji do nadawania, a no to już pewnie też coś się wymyśli żeby nie było tak łatwo wrócić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MichaelKind: tego już nie wiemy. Dowiemy się albo i nie bo co dalej się z tą ustawą stanie to daleka droga. Narazie podczas szumu o to klepnęli sobie podwyżki. Dziś pewnie tvn24 dostanie koncesję żeby trochę przypruszyć ogień i jazda
@czuczer: właśnie o to chodzi, tak to rozumiem i chciałem żeby ktoś mnie sprostował, bo mogę się mylić. Nie chcę dostawać możliwych skutków, które wystąpią... Dla mnie sam sposób wprowadzenia zasługuje na wielki skandal i protesty... A nie ustawa
@AliSale_pl: no ja jestem w podobnym miejscu. Szukałem wczoraj sensownej merytoryki i w zasadzie wszędzie przewijały się te same rzeczy: zamkną, zniewolą, wolne media itd ... ale faktów jak na lekarstwo. Tak więc o ile dobrze rozumiem to się do tego sprowadza, że zwiększają pułap do 49%. Czy to dobre, czy złe nie potrafię ocenić. Bo dla mnie to trochę jak z firmą zarejstrowaną na kajmanach no ale :)
@czuczer: wychodzi na to, że opozycja dla własnych celów psuje nam opinie międzynarodową, tylko by uderzyć w PiS. Takke wnioski mam na ten moment, a na prawdę chciałbym sądzić innaczej i mieć jakąś nadzieję na ten kraj i politykę bo lubię polskie.
@AliSale_pl: Pewnie gdyby to uderzało w jakąś TV Republikę czy coś to nikt by nawet nie piardnął a, że wymaga finansowego gimnastykowania się dla grupy TVN to wiadomo, że jest ogromne larum, ameryka zabierze wojska i wogóle. Sam nie wiem jakie mogą być reperkusje ale biorę też pod uwagę, że za 3msc okaże się, że a) Andrzej odrzuci b) zamiotą pod dywan albo i coś jeszcze innego. Aczkolwiek za sam sposób
@czuczer: jeden z Mirków mi wyjaśnił w czym tkwi zmiana i szczerze mówiąc ma ona sens, ale moment jej wprowadzenia daje trochę do myślenia. Chodzi o to, że spółka która ma siedzibę w eog nie może być zależna od spółki z poza tej strefy.
@AliSale_pl no tak. Cóż moment? Może przykrywa podwyżek a potem ustawa upadnie. A może ot tak żeby porobić szumu...kij wie. Natomiast jak widać po kolegach którzy ucichli jak przychodzi do merytoryki a nie krzyków to już jest trochę gorzej
@MichaelKind rany typie ty jesteś ociężały czy poprostu piszesz tak jak akurat pasuje bo widzę że łapanie kontekstu Ci nie bardzo wychodzi. Tak więc wytłumaczę: otóż napisałeś "#!$%@? w pracy nie mam czasu sprawdzać dziennika ustaw" co jak rozumiem odnosi się do mojego stwierdzenia, że powielasz wymyślone scenariusze ale nie piszesz co faktycznie znajduje się w ustawie. Tak więc napisałem, że nie masz czasu sprawdzić co jest w ustawie ale masz czas