Wpis z mikrobloga

@crazy_wolf: aż tak źle nie jest, zazwyczaj problem pojawia gdy komputer już jest włączony, coś było odtwarzane i nagle uruchamiam interfejs. Potem już nie ma potrzeby. Jakby alias uruchamiał by się w cronie regularnie to dźwięk traciłbym częściej. :-)
  • Odpowiedz
@Kokos: Neon jest ładne to fakt, chociaż na Windzie po prostu nie mam problemów wymagających takich workaroundów ;)

Da się aktualnie na Linuksie wygodnie korzystać z DAW i bawić w nagrywanie? Nie jest to upierdliwe?

Pamiętam jak w okolicy 2008 roku znalazłem dystrybucję Ubuntu Studio, niby zoptymalizowaną w jakiś sposób pod uzyskanie niskiej latencji i lepszej jakości dźwięku. W zestawie był pakiet dziwnych niskopoziomowych aplikacji do nagrywania i globalnych ustawień dźwięku,
  • Odpowiedz
@Kokos: propsy za opisową nazwę aliasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) może dasz radę to jakoś skorelować z wykryciem DI na interfejsie USB i żeby ten alias wykonał się automatycznie przy włączaniu interfejsu ;)
  • Odpowiedz
na Windzie po prostu nie mam problemów wymagających takich workaroundów ;)


@Drzejzi: no u mnie coś z tym AXE I/O się sra, chyba kwestia niedopasowania próbkowania i bufora między interfejsem a alsa/pulseaudio. Oficjalnego wsparcia nie ma, jest to co społeczność stworzyła/zaadaptowała, można się spodziewać, że na Windzie będzie lepiej. :-)

Da się aktualnie na Linuksie wygodnie korzystać z DAW i bawić w nagrywanie? Nie jest to upierdliwe?


@Drzejzi: no nie
  • Odpowiedz
Cały czas jakieś DAW-y na Linuksa się rozwijają, ale chyba nic spektakularnego


@Kokos: Generalnie Reaper i Bitwig to takie dość pełnoprawne, nie-zabawkowe DAWy, takie które już znalazły miejsce na stałę u różnych profesjonalistów. To powiedziawszy jakoś dziwnym trafem i tak ich używają na Macach lub w ostateczności Windowsach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aseeon_: ja bardzo lubię Linuksa i używam na codzien. Natomiast środowisko producenckie to cały ekosystemem oprogramowania poza DAW, że chociaż wtyczki wymienię. Ludzie wolą korzystać ze środowisk w pełni wspieranych przez producentów oprogramowania zamiast używać emulatorów, wrapperow, translatorów cholera wie czego jeszcze. Poza tym konfiguracja samego systemu audio w linuksie, tego jacka itd to katorga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kokos: skoro muzykujesz, to może warto zainteresować sie pipewire zamiast pulseaudio?; stare problemy zastąpisz nowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz