Wpis z mikrobloga

Cześć,
prośba o pomoc ludzi którzy mają jakieś pomysły jak to rozwiązać. Od 15 sierpnia do 27 sierpnia będę z żoną w mieście Getynga na leczeniu kręgosłupa. Mamy tutaj sprawdzonego lekarza. Mamy hotel na ten czas, ale tutaj pojawił się duży problem, wszedłem ponownie na stronę gov i okazało się że w niektórych landach(w tym właśnie w tym) hotele muszą wymagać:
- negatywnego wyniku z 24h
- szczepienia dwiema dawkami, minimum 14 dni od 2 dawki
- zaświadczenia o podróży służbowej

Hotel nam odpada chyba, bo robienie testu na covid to ruletka, możesz dostać fałszywie pozytywny wynik i jesteśmy w dupie na terenie Niemiec lub Polski i nikogo nie obchodzi czy wynik jest prawdziwy.
Szczepienie odpada nawet ze względu na czas.
Ktoś może wie jakie zaświadczenie o podróży służbowej przekonałoby Niemców? Mam jednoosobową działalność, ale nie wiem jak miałbym odkleić żonę do wyjazdu i jakie papiery przedstawić.
Jakiekolwiek inne pomysły na nocleg?
Sprawa jest poważna ponieważ problemy z kręgosłupem uniemożliwiają jej normalne chodzenie. Wiemy że leczenie w Niemczech działa, ale nigdy nie mieliśmy takich problemów z wjazdem.
Proszę tylko o poważne odpowiedzi.
#niemcy #covid19
  • 13
@seo000: imo możesz wpisać po prostu przewóz tej osoby jeśli chodzi o ostatnie, szczepionek nie obskoczysz chyba że wystarczy im kartka z datami - może byś coś ugrał - albo skończył z zarzutem oszustwa xD

zróbcie test, tak żeby wyszedł negatywny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seo000: Nocowałem w Niemczech w kwietniu, gdy tylko podróże służbowe były dozwolone i jedyne czego wymagał hotel to podpis na oświadczeniu, że to podróż służbowa (które dostałem w recepcji). Ale to bardzo zależy od konkretnego miejsca. Celuj raczej w mniejsze niesieciowe obiekty, szczególnie zarządzane przez imigrantów, to pewnie nie będzie problemu z olewaniem regulacji.
Ewentualnie weź jakieś airbnb czy inne prywatne kwatery, tam nikt raczej nie będzie o nic pytał.
@login-jest-zajety: Do lekarza nie potrzebuję szczepienia, bo pytałem go prywatnie czy w ogóle nas przyjmie w trybie pilnym :( już kiedyś uratował nam życie.
@ms93: Dzięki za info, spróbuję napisać do hotelu jakiego oświadczenia potrzebują. Z airbnb bywa różnie, nocowałem w różnych miejscach, można trafić na jebniętych niemców i być w dupie, to ruletka.
@debenek: Do lekarza nie potrzebuję szczepienia, bo pytałem go prywatnie.
@artysta-plastik: Dzięki za info,
Do lekarza nie potrzebuję szczepienia, bo pytałem go prywatnie czy w ogóle nas przyjmie w trybie pilnym :( już kiedyś uratował nam życie.


@seo000: no to zróbcie test tak żeby był pozytywny, sami się testujecie jak pakiet zamówisz z konsultacją online - jak byś nie znalazł nic to jutro może mi się uda wyciągnąć od matki gdzie ona robiła (tzn z firmy dostała voucher na kosultację i test kurierem)
@seo000:
1. Zrób test
2. Zobacz, czy będzie negatywny, czy nie.
3. Jak będzie negatywny, to twój wpis przestaje mieć rację bytu.
4. Jak będzie pozytywny, to wtedy zacznij się martwić i szukać alternatywnych rozwiązań.Ale dopiero wtedy.

Co to w ogóle za nastawienie lol nie robię testu bo jeszcze fałszywie pozytywny wyjdzie.
@giocarte: Bardzo proste nastawienie, test to jest loteria, nawet jeżeli szansa na false positive to 10%, to ciągle loteria. Jak zrobię test i wyjdzie pozytywny to wszystkie terminy noclegów i specjalisty do którego normalnie czeka się 5 miesięcy pójdą psu w dupę. A co będzie za kilka miesięcy tego nikt nie wie, a moja żona potrzebuje pomocy teraz, a nie za kilka miesięcy.