Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o regeneracji baterii w #laptop'ie? Znalazłem we #wroclaw firmę, która za 160zł wymienia ogniwa, a za 180 mogą nawet wcisnąć większe (z 4400mAh do 5200). Ktoś z Was korzystał z czegoś takiego? Teoretycznie #elektronika może zostać ta sama i po wymianie ogniw powinna być jak nowa, różnica w cenie między kupnem nowej jest ok. 100zł na korzyść regeneracji - no i fani #spisekzarowkowy byliby pewnie ucieszeni że stara nie poszła (w całości) do kosza ;)
  • 12
@KapitanPlaneta: Regeneracja, nawet z powiększeniem pojemności i tak wychodzi chyba taniej ;)

@roite: do mojego widziałem za ok. 250-350zł (MSI GE600 - bateria BTY-M66), a tym tanim jakoś nie ufam (bo to chyba jak ze zwykłymi bateriami - będzie kicha jak nie od razu, to padnie szybciej)
@roite: 6 ogniw, nie mogłem znaleźć sensownego zamiennika, więc ta regeneracja z gwarancją na rok wydaje się spoko. Podobno wsadzają jakieś w miarę dobre ogniwa, ale ja się na tym nie znam :P (mają to napisane na swojej stronie )
@roite: Czyli nie tak drogo, ale sam tego nie dam rady wymienić (podobno baterię trzeba rozciąć, a potem lutowanie, reset eepromu...) - chyba że gdzieś we Wro robią taniej i z gwarancją (?)

@PanKara: Moja ma już 3,5 roku. Trzymała ok. 20min, ale teraz jak tylko ją włożę to dioda ładowania zaczyna mrugać na pomarańczowo (co mnie strasznie irytuje :P) i Windows upomina się o wymianę baterii :/