Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: Kilka wskazówek:
- bułka powinna być jak największa jednocześnie tania, pozostawić ja na kilka dni by zczerstwaiała i była gumowa,
- najtańszy gotowy kotlet z marketu w wielopaku, zawartość mięsa max 50%,
- gotowa sałatka z kapusty w słoiku,
- najtańszy ''ketchup" i sos majonezowy ,
- obowiązkową prażoną cebulkę widzę ze masz,
- i jak pisali poprzednicy, obróbka tylko w mikrofali. Tylko grzejesz samą naciętą bułkę z kotletem w
@szzzzzz: nie kojarzę burgeraz dworca, który miał stostowaną bułę, one albo były w temperaturze pokojowej, albo z mikrofali wychodziły, myślę, że to spora różnica przy odtwarzaniu smaku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szzzzzz: Ale mi ochotę zrobiłeś na takiego ścierwo-burgera xD Raz na dekadę trzeba takiego zjeść. Kiedyś jak jadłem takie to dawali do niego takiego mrożonego kotleta hamburgerowego, podejrzewam że to mogło być gorsze ścierwo niż te z lodówek xD
wygląda jak z food trucka. Cene tylko 50 za sztukę zrób ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sztos13: Nie wygląda. Już nie popadajcie w skrajności. W foodtrucku dostaniesz drogie, ale dobre żarcie.

@szzzzzz: Bierzesz najtańsze mielone z Biedry i dodajesz bułki tartej, mąki, oleju tak długo aż uzyskach homeopatyczny roztwór mięsa. Wtedy masz gites burgera dworcowego.
@szzzzzz:
1. Obowiązkowa krojona kapusta, czerwona i/lub biała (najlepiej młoda), pokrojona dość drobno. Posyp solą i cukrem, dodaj trochę oleju i wymieszaj, odstaw aż puści soki i nieco zmięknie. Tani składnik, daje dużo smaku i treści taniemu burgerowi.
2. Nie bój się sosów, ale nie przesadź też za bardzo. Nie stawiaj na najtańszy ketchup, w mojej opinii Tortex będzie idealny. Do tego sos hamburgerowy, tysiąca wysp lub czosnkowy. Nie samym ketchupem