Wpis z mikrobloga

Zgłaszacie przy składaniu pitu zakup krypto?

@simplequestion: Oczywiście! Równie chętnie wskazuję sąsiadów, którzy mogli o tym obowiązku zapomnieć! Staram się również pozbyć krypto metodą barterową, aby załapać się w drugi próg i zapłacić więcej podatku. Po opłaceniu rachunków resztę wysyłam na konto urzędu miasta, bo lepiej dysponują tymi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@simplequestion: Raczej nie. Tylko pamiętaj, że zapłacisz wtedy podatek liczony od całości. Jak chcesz odliczyć sobie zakup, jako koszt i zapłacić podatek za sam zysk (z różnicy między zakupem, a sprzedażą), to musisz zgłosić zakup kryptowalut do US w deklaracji.
  • Odpowiedz
@simplequestion: @LoginBezPomyslu: macie jakieś konkretne dane gdzie jest napisane że trzeba się zgłaszać z każdym zakupem, nawet jak się nie sprzedaje? Do tej pory myślałem, że zgłaszamy się dopiero przy sprzedaży i tam właśnie wpisujemy w kosztach ile nas to wyniosło.
Bo chyba też jest tak, że można sobie odliczyć straty do bodajże 5 lat wstecz, choć mogę się mylić. Więc na logikę, jesli co roku zgłaszam się że zakupiłem,
  • Odpowiedz
@simplequestion: Przemyśl rozliczenie się w Niemczech - zerowy podatek, ale musisz być rezydentem podatkowym + rok trzymać krypto na portfelu. Podobno jest jeszcze patent na sprzedaż krypto jako pożyczka, wtedy płacisz chyba 0,5% pcc + prowizja. Ale to wydaje mi się bardzo lawirujące na granicy prawa i skarbówka może się #!$%@?ć przy większej sumie - musisz zrobić swój research.
  • Odpowiedz