Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś kto miał styczność z Jimny'm w wersji tylko z tylnym napędem, ewentualnie wypowie się ktoś to jeździ na rozpiętym w takich warunkach? Jak takie autko sprawuje się w lekkim terenie, na szutrowych i typowo leśnych drogach (pracuje w lesie i potrzebuję go na codzienną jazdę)? Mam okazję kupić w miarę tanio. Pierwszy raz jechałem nim przy oględzinach i szczerze jestem zauroczony konstrukcją, tylko martwię się o jego zachowanie zimą i możliwości na śniegu i lodzie. A może przerabiał ktoś dołożenie przedniego napędu? Bo takie tematy też widziałem w sieci.
#suzuki #jimny #samochody #offroad #terenwizja
  • 5
@pablo232: do czasu jak jest sucho, powinien iść spokojnie bez żadnego marudzenia, ale pierwszy śnieg czy jesienne błoto niestety może Cię zatrzymać.
Brak napędu na przód będzie skutkował nurkowanie w błocie - silnik, co za tym idzie ciężar układa się na osi bez napędu. Koła będą stanowiły tylko lemiesz zbierający zwały przed sobą (W przypadku napędu na przód koła mimochodem wpychają błocko pod siebie, ewentualnie na boki)

Co do dokładki napędu
@Feeder jestem laikiem w tym temacie, opierałem się tylko na podstawie informacji z sieci i na stronie Autocentrum taka wersja jest. Tak czy siak, dzięki za przedstawienie sprawy ;)