Wpis z mikrobloga

Murki z tagu #modelarstwo i #lakiernictwo jeśli w masce lakierniczej czuję zapach substancji, przed którymi chcę się chronić (głównie rozpuszczalniki) to znaczy, że maska nie spełnia swojego zadania, czy to nic nie oznacza i filtry działają?
  • 12
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: To właśnie jest półmaska lakiernicza z wymiennymi filtrami. Kosztowała stówę i teraz nie wiem, czy jest po prostu kiepska, czy źle ją zakładam... Starałam się, żeby było w miarę komfortowo, może spróbuje teraz tak docisnąć żeby mi ryj zdrętwiał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sudiczka: @Hjuman zadał dobre pytanie. Masz brodę? Jeżeli tak, to masz mały problem, bo maska nie przylega dobrze do twarzy i chroni znacznie gorzej. Kolejna sprawa, czy filtry, których używasz, są przeznaczone do pracy w lakierni. Może tak być, że to są zwykłe filtry przeciwpyłowe, które przepuszczają różne świństwa.
  • Odpowiedz
@koziolek666: To są filtry ABEK1Hg-P3 RD, więc chyba rzeczywiście problem jest raczej z doleganiem do twarzy. Brody co prawda nie mam, ale maska ma rozmiar S/M, a ja głowę jak pięciolatek. Chyba, że maska i filtry są po prostu kiepskie- firma Dräger, ja się na tym kompletnie nie znam... ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sudiczka: poproś kogoś, żeby pomógł ci ją wyregulować. Szczególnie dolny pasek, który odpowiada z przyleganie. Maska powinna lekko „uciskać” twarz. Nie za mocno, ale powinieneś ją czuć, a po zdjęciu powinien być wyraźny ślad.

BTW, który model maski?
  • Odpowiedz
@sudiczka: Drager to jedna z najlepszych medycznych firm. masz niedopasowaną twarz do maski. zmień twarz. czekaj, wróć - odwrotnie.
kiedyś byłem na szkoleniu 3M. zakładałaś maskę, oni zakładali papierową torbę na głowę, wiązali pod brodą na szyi i wpuszczali przez zaworek z boku do środka taki gorzki areozol. jak czułaś to na języku, to znaczy, że maska nieszczelna. to co nosisz, jest za duże.
  • Odpowiedz
@koziolek666: X-plore 3300
@Hjuman: Spróbuję ją jeszcze wyregulować tak jak mówicie, jak nie pomoże to postaram się znaleźć mniejszą, chociaż wątpię, by taki rozmiar istniał. Najwyżej odpuszczę sobie te prace na jakiś czas. Dzięki wszystkim za wyjaśnienia. :)
  • Odpowiedz
Szczelność maski - bardzo ważne jest zapewnienie prawidłowej szczelności części twarzowej. Użytkownicy mogą mieć różne kształty i rozmiar twarzy oraz zarost. Maski i półmaski dostarczane są też w różnych rozmiarach. Ważne jest aby każdy przed noszeniem maski sprawdził jej szczelność przylegania – w przypadku półmasek i masek należy dłonią zatkać wloty powietrza i starać się wykonać wdech obserwując jednocześnie czy nie ma przecieków powietrza w miejscach styku maski z twarzą.

@sudiczka:
  • Odpowiedz