Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czemu w #budownictwo młodzi pracownicy zamiast być szkoleni pod konkretne stanowisko z dziedziny budownictwa, w którym pracują dla przykładu drogownictwa stare chopy robią przy kostce, niektórzy się obijają, a mlodymi pomiatają robiąc z nich niewolników do prac porządkowych. Przecież to się mija z ich obowiązkami... Młody pracownik, lub nowo zatrudniony ma zostać przeszkolony, a przez okres trzech miesięcy czyli tzw okres próbny ma się uczyć nowego stanowiska pracy czyli również próbować pracować oczywiście pod okiem majstra, bo jak ma się inaczej nauczyć zawodu brukarza skoro stare chłopy układają kostke, a mlodzi czyszczą ulice kiedy do czyszczenia ulic są pojazdy czyszczące i czystość ulicy jest obowiązkiem gminy/miasta, a nie firmy, ktora remontuje drogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) obowiązkiem w/w firmy jest remont/przebudowa drogi, a nie jej czyszczenie wiec nie rozumiem czemu mlodych nie szkolą tylko karzą im zamiatać drogę. Ja rozumiem, bo ktos zaraz powie, że uczą w ten sposób mlodych pracy ale właśnie, ze nie uczą, bo mlody w ten sposob cofa sięw rozwoju
( ͡° ͜ʖ ͡°) uczysz sie na probach i blędach. Po to są szkolenia zeby sie nauczyc i z mlodego czy nowego pracownika byl fachowiec, bo wsrod tych starych chopów tez nie ma fachowcow w wiekszości sa to robole po podstawówce, styrani życiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedynie majster ma jakis kurs skonczony xD ale tez nie zawsze, w wiekszosci przypadkow jest to szwagier/syn/wuj czy uj tam ktos z rodziny wlasciciela firmy XD

#takaprawda #polska #pracbaza #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610e4d0d6513ce000a3adc82
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jest, problem starszych że często nie chcą uczyć.
Inna sprawa, że w Polsce edukacja zawodowa nie istnieje i głównie z tego jest problem.
We Francji np idąc do 2 letniej zawodówki młody zatrudnia się w jakieś firmie, dwa tygodnie pracuje i tydzień jest w szkole. Po skończeniu szkoły jest samodzielnym pracownikiem, będąc ogarnietym może praktycznie od razu iść na swoje
@AnonimoweMirkoWyznania Piotr to trzeba na spokojnie, a tak naprawdę to wielu majstrów widzi kto się rwie do nauki/roboty a kto jest lewy i chce odbębnić dniówke, ja uczyłem się dekarstwa czy podstaw konstrukcji od dobrego fachowca, do tego byłem kierowcą i w niecałe 4 lata od pomocnika doszedłem do poziomu majstra, no i wyjechałem z tego (wtedy) państwa z kartonu w którym był wybór januszex albo bezrobocie. Teraz budowlanka ma złoty okres,