Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. W Chorwacji jak będę płacił kartą lub wypłacał kasę z bankomatu i korzystam z Revoluta, bo mam założone na konto w kunach i wpłacone pieniądze, to zaznaczać na terminalu, że nie akceptuje żadnego przewalutowania? Oraz pytanie drugie czy wiecie jakie teraz są darmowe bankomaty? #chorwacja #revolut
  • 9
@handler hej, karty Revolut mają domyślna walutę GBP dlatego często będziesz pytany o przewalutowanie np przy wypłacie z bankomatu. Oczywiście nie zgadzaj się na to i wtedy Revolut zajmie się przewalutowaniem. Jeśli chodzi o darmowe bankomaty to niestety nie wiem, wyszukaj może informacji na temat kraju, w którym będziesz. Ale i tak taniej zapłscić haracz w bankomacie niż u Judasza w Polsce.
@Usted: Hmmm kurcze ... przebiegłam pół miasta w każdym bankomacie miałam prowizję WTF! :( - sprawdziłam na pewno ATM, Erste, PlanetCash i OTP ( tu faktycznie pytają o przewalutowanie w GPB). Wszędzie od 29 do 33 HRK.
Co ja robie nie tak że mnie kroją z hajsu przy każdym bankomacie #chorwacja #revolut