Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do pracy, glownie niestety do VM.
Wiekszy sens mialby stacjonarny PC ale niestety czasem musze go wziac ze sobą.
Ciezko znalezc jakies mocniejsze specyfikacje, pomyslalem ze moze ktos cos poleci?

Minimum 8 rdzeni, 64GB RAM (idealnie 128GB), 4 TB SSD, 802.11ax + dedykowane GPU (jakiekolwiek tak naprawdę)
Waga, rozmiar itd to rzeczy wtórne.

Wszelkie wzkazówki w kierunku modeli będą pomocne bo nie jest wbrew pozorom łatwo znaleźć.

Ze względu na to ze to komputer służbowy wolałbym kupić juz z odpowiednią ilością pamięci niz kupować osobno.
Budzet na ten moment otwarty.
Laptop niestety do kupienia w #uk więc głownie zależy mi na jakichś modelach

#laptopy #pcmasterace #szukamlaptopa
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwantowykocyk: przykładowo Dell Precision 7760 spełnia te wymagania.

Ale konkretnie w tej specyfikacji to już pewnie będziesz musiał brać na zamówienie od jakiegoś dystrybutora, w PL 64 GB RAM to max co znalazłem „od ręki”
  • Odpowiedz
Dell Precision 7760


@Heart: Mam teraz Dell Precision 7540 i szczerze to ja i inne osoby z tym samym laptopem miały całkiem sporo problemów i dziwnych zachowań - większość związana z zasilaniem. Nie wykrywał ładowarki, albo narzekał ze jej moc jest zbyt niska i inne cyrki co trochę odstrasza mnie od kolejnego Della ale dzięki. Zapiszę jako opcję.

Widze ze jest z i9-11950H albo Xeon W-11855M.
Xeon odpada bo ma
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Z Dellem miałem problemy z Clevo jeszcze nie.
Co do kabla od zasilacza to wiem ze wydaje sie to logiczne ale problem mielismy z przynajmniej 3 roznymi laptopami i wiekszosc z nich zostala w koncu rozwiazana przez upgrade BIOS, jeden chyba mial cos wymieniane koniec koncow.
Inna sprawa to NVMe w obecnym Dellu - jakies KIOXIA z bardzo przecietna prędkością.

Nie mówie zdecydowanego nie dla Della ale szukam tez innych
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Moze ale nie jest taka kobyła. Mam teraz 7460 i 180W jest rozsądny a 240W jest bydle. Jak biorę gdzieś laptopa ze sobą to czasem wygodniej wziąć mały a sam laptop ma tylko RTX A2000 więc tez jakiegos potwora tam nie. Wychodzę z zalozenia ze lepiej mieć niz nie mieć w razie czego.
  • Odpowiedz