Wpis z mikrobloga

Motomircy z marsa, doradźcie:
Jeżdze autem flotowym, aktualnie zbliża mi się wymiana pojazdu na nowy
Do wyboru mam
- Octavia w wersji Style
- Superb w wersji Ambition
- Passat w wersji Business

Style to krok wyżej (3) nad Ambition (2), business to podstawka Passata.

Passata z góry wykluczam, bo nie ma podstawowej dla mnie opcji czyli android auto, żadnego z samochodów nie mogę doposażyć ponad to co ma w standardzie w danej wersji wyposażenia.

Na korzyść Octavii w Style nad Superbem to m.in.
- podgrzewane fotele
- kamera cofania
- przyciemniane automatycznie lusterka boczne

Pozostałe wyposażenie jest zbliżone. Silnik wszędzie ten sam, 2.0 TDI w manualu (nie dla psa automat).

Najbardziej skłaniam się ku Octavii - to nowy model i widać to zwłaszcza w środku, Superb to odgrzewany w zeszłym roku (lift) kotlet, z zewnątrz natomiast podoba mi się bardziej.

Wychodzi na to, że najbardziej odpowiada mi najtańszy samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszty poszczególnych konfiguracji:
Octavia 129 900
Superb 147 000
Passat 150 000

Co braść?

  • Bier Octavię 39.2% (58)
  • Bier Superba 60.8% (90)

Oddanych głosów: 148

  • 24
głosujących na Superba proszę o argumenty - chodzi tylko o kwestie prestiżowo-wizualne czy są inne argumenty za tym wyborem? Wyposażony jest gorzej.
@Letoo: Egzemplarz którzym jeżdżę i inne w mojej firmie są wyprodukowane w Q1 2021 i z każdą są jakieś problemy. Oczywiście to twój wybór, ale just saying ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generelnie poza tym, że się jebią to jeździ się nimi bardzo przyjemnie.
@Letoo:

- zacinający się system infotainment
- źle spasowane drzwi
- zawieszający się pływak w zbiorniku paliwa
- samoczynnie rozładowujący się akumulator
- sypanie błędami oświetlenia
- nie działający tempomat
- nie działająca klimatyzacja
- notoryczne zrywanie sie połączenia z android auto po kablu

Wypisane dla 2 aut, które są w użytku od marca.
@Letoo: Zagłosowałem na Superba z uwagi na ilość miejsca w środku, ale jeśli to nie jest priorytet, to brałbym Octavię - z uwzględnieniem problemów „wieku dziecięcego”, o których już ktoś tu wyżej wspomniał.
@Letoo: tak jak @fredie mówi, jest sporo niedoróbek, przejdź się do salonu i się przejedź tym autem. Kumpel miał z wypożyczalni to podobno na zakrętach było czuć jakby karoseria była z gumy, w sensie zero sztywności, a inny jak był na jeździe próbnej w salonie to stwierdził że w środku wszystko trzeszczało jak w jakimś starym zajeżdżony gracie.
@Faynem: Jest bardziej miękka niż Octavia III, może stąd to uczucie "karoserii z gumy". Ale w moim egzemplarzu nie mam zastrzeżeń do spasowania wnętrza. Nic nie trzeszczy i wszystko jest sztywne.
@fredie: sam nie miałem przyjemności tym jechać więc niestety ciężko się do opinii o samochodzie z gumy odnieść, pewnie masz rację. Co do trzeszczenia to być może mieli w salonie jakiś wcześniejszy/niedorobiony egzemplarz, a w Twoim już poprawili spasowanie. Tak czy siak na razie ten model ma sporo negatywnych opinii.
Superb jest większym, wygodniejszym autem, ale jeśli tylko takie konfiguracje wchodzą w grę - brałbym Octavię. Podgrzewane fotele są niesamowicie wygodne w zimie, a brak kamery cofania w nowym aucie to już szkoda komentować.