Wpis z mikrobloga

Mam aktualnie dual boota win 10 + elementary. Chcę zaorać wszystko i postawić świeże win 10 + ubuntu. Dyski stare ale chcę zmienić rozmiary partycji. Szukałem poradnika w sieci i znalazłem iż muszę usunąć partycję linuxa przez diskmgmt ale nie rozumiem momentu zmiany systemu bootowania. Tam muszę coś robić?
#informatyka
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lutonn: Jeżeli chcesz wszystko zaorać, to Uruchom live Ubuntu i w nim usuń wszystkie partycje, zarówno linuxa jak i windowsa. Potem Uruchom instalatora windy i w nim stwórz partycje dla windy. Po postawieniu windy Uruchom instalatora Ubuntu i postaw go. Instalator Ubuntu potrafi stworzyć wpisy dla Gruba z menu wyboru systemu do startu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wiskoler_double: Mirku tutaj jest delikwent co zamiast zacząć od wyczyszczonego dysku, znalazł i podąża za jakimś poradnikiem, który przypuszczalnie skupia się na zachowaniu danych bez kopi na innym urządzeniu.

Instalator Ubuntu, zdaje się Calamares? doskonale sobie radzi po wybraniu opcji "wykorzystaj wolne miejsce jak Ci pasuje". Windows powinien być już zainstalowany na partycji pożądanego rozmiaru i ewentualne inne partycje muszą być utworzone.

To jest tak banalna sprawa, że nie wiem nawet