Wpis z mikrobloga

Mam do Was 2 pytania.

1. Jakie polecacie spodenki na szelkach do 100zł? Dystanse na ten moment do 50km, z czasem może więcej, ale na razie nie myślę o tym. Na pewno długo nie przekroczę 100km.
Słyszałem, że te od Pana chińczyka są git. Co o nich sądzicie? Czy dostanę coś lepszego w tej cenie?
2. I drugie pytanko jak to jest z tymi rowerami teraz? Jakbym chciał kupić Tribana 100 to ile +/- trzeba czekać na dostępność takiego roweru, czy jest to bliżej nieokreślone i są jakieś pojedyncze sztuki na sprzedaż? I czy w budżecie 1500zł dostanę coś jeszcze porównywalnego do tego Btwina czy to jedyna opcja?

#rower #rowery
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exyvL: na btwina musisz polować, co do spodenek to polecam Spexcel - mam dwie pary i sobie chwale, Rion podobno jeszcze lepszy - ale dopiero co je zamówiłem. W Spexcelach jeżdże od roku i naprawdę nic nie można im zarzucić :P
  • Odpowiedz
@huntforfur: To powiedz mi jak to się fachowo nazywa, nowy jestem w tych tematach.

@damian_co_dalej: O te chodzi? https://pl.aliexpress.com/item/32701740226.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.69ef17b2ko76Rp&algo_pvid=7b7b8f1b-7b30-4dc5-9a25-9705a0aff84a&algo_exp_id=7b7b8f1b-7b30-4dc5-9a25-9705a0aff84a-1
A jak to jest z tym btwinem? Czytałem gdzieś tutaj na tagu to nawet decathlon nie potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy będą dokładnie mieli na stanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
exyvL - @huntforfur: To powiedz mi jak to się fachowo nazywa, nowy jestem w tych tema...

źródło: comment_1627998257fPqCISX4qfw4WnWZtm5HQj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@exyvL: Mam te z 1 linku, ogólnie jestem zadowolony szczególnie z wkładki. Robię w nich regularnie 50-60km. trasy, ostatnio nawet była 100'ka - bez bólu i obtarć tyłka więc chyba spisują się. Po 3 miesiącach jeszcze nic się nie rozpada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poczytaj komentarze i pooglądaj zdjęcia kupujących zanim wybierzesz rozmiar, ja przy 182 cm. brałem XL i jest ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL:

I czy w budżecie 1500zł dostanę coś jeszcze porównywalnego do tego Btwina

Może coś z drugiej ręki z bardziej uniwersalnym napędem? Może jakiś cross?
Znam kilku posiadaczy tego tribana 100.
Na plus napewno wygodna geometria, niska cena i dożywotnia gwarancja, chociaż rama wygląda na bardzo pancerną i trzeba by było się nieźle postarać żeby pękła, ale ten napęd to tak średnio bym powiedział, jak się pojawia jakas górka, to
  • Odpowiedz
@k3lt: To nie wiem, na razie zdania ekspertów są podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cementoasfalto: Hmm no w sumie czy ja będę jechał 22km/h czy 24km/h to mi większej różnicy nie będzie robiło, dopiero zaczynam zabawę z tym sportem. Z używanymi to chyba może być taki problem, że kupię kota w worku, zwłaszcza że nie ogarniam tego tematu jeszcze. Bo używkę to można tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL:

Hmm no w sumie czy ja będę jechał 22km/h czy 24km/h to mi większej różnicy nie będzie robiło,

Tu nie chodzi o prędkości maksymalne, czy średnią po płaskim.
Chodzi o to, że ten napęd nie oferuje żadnego sensownego przełożenia do jazdy pod górę, więc jeśli nie masz łydy jak koń, licz się z tym, że często będziesz go prowadził, w najlepszym wypadku zajeżdżał się na bardzo niskiej kadencji.
Widzę że w tym riverside 500 jest znacznie lepiej, bo masz blat 36t i największą tylną zębatkę też 36 czyli przełożenie 1do1. Więc wiedziesz
  • Odpowiedz
@Cementoasfalto: Mieszkam bliżej Szczecina, tutaj mam praktycznie płaski teren. Z ostatniego przejazdu 30km Garmin pokazuje mi maksymalną wysokość 85m. A może zrobić jeszcze inaczej i na początek kupić Riverside 120, a resztę kasy odkładać na coś porządnego? No kurde już sam nie wiem. Okazuje się, że za 1500zł nie idzie kupić roweru ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@k3lt: Faktycznie, dopiero po zdjęciach użytkowników zauważyłem. To
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL:

Mieszkam bliżej Szczecina, tutaj mam praktycznie płaski teren.

Ale jak się wkręcisz ten sport, to możliwe że zapragniesz kiedyś wrzucić rower w auto, albo pociąg i pojeździć w innych okolicznościach przyrody, lepiej odrazu kupić coś uniwersalnego.
  • Odpowiedz
@Cementoasfalto: Co to jest za model, chyba już go nie produkują? Bo w Decathlonie teraz jest RC500, a na ceneo zamiennik pokazuje np. Tribana 100
I jak z tymi używanymi rowerami? Ciężko coś kupić w dobrym stanie, bez wkładania w niego kolejnych 300-500zl?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL: 500se w Pl wychodził chyba tylko ten troszkę nowszy model po prawej, wychodził też z prostą kierownicą, może szukaj na jakimś e bayu, pewnie idzie trafić coś z nie zajechanym napędem, ale trzeba się naszukać
  • Odpowiedz