Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: mieliśmy piec na drewno, zrobili instalacje do kuchenki (wczensiej była butla) i chcemy wykorzystać to i zrobić już ogrzewanie ma gaz, podłączyć butle oraz wodę na gaz. Bo obecnie mamy bojler. Chociaż zastanawiam się czy go nie zostawić a pięć kupić tylko na ogrzewanie. Chociaż z tego co wiem, ogrzewanie na gaz jest tańsze. Woda też.
  • Odpowiedz
@prawnik_ekonomista: to kupisz taki piec ale Ci bardzo odradzam takie rozwiązanie ze względu na tlenek węgla.

zrobili instalacje do kuchenki (wczensiej była butla)


@prawnik_ekonomista: to był błąd, należało wsadzić płytę indukcyjną elektryczną, opłaty takie jak w przypadku gazu jeżeli uwzględnić również czas przygotowania posiłków.

Chociaż z tego co wiem, ogrzewanie na gaz jest tańsze. Woda też.


@prawnik_ekonomista: jest tańsze jeżeli nie możesz pompy ciepła zastosować. U Ciebie z tym
  • Odpowiedz
a jeżeli można spytać, jakie to ma konkretnej znaczenie?


@prawnik_ekonomista: piec z otwartą komorą jest niebezpieczny.
Chodzi o fakt, że komora spalania jest otwarta i może zaistnieć sytuacja - wbrew pozorom bardzo częsta - w której wypadku tlenek węgla powstały w wyniku spalania gazu nie zostanie odprowadzony do komina a pozostanie w pomieszczeniu, doprowadzając do śmierci niczego nieświadomego użytkownika ponieważ tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny. Można oczywiście zamontować sobie czujnik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: dzięki. Dobrze wiedzieć. Zrobili w łazience dodatkową wentylację oraz poprowadzili specjalną rurę do góry. Mam nadzieję że dzięki temu będzie można wybrać piec z zamknięta komorą. Mieszkanie nad nami pali w piecu, ale używa komina, do ktorego zrobili nam wentylację w kuchni. Do niedawna mieliśmy też tam piec.
  • Odpowiedz