Wpis z mikrobloga

#wroclaw #moje #fotografia #panorama

Ciągle jestem w trakcie nauki i poznawania sprzętu/ oprogramowania. Dzisiaj byłem na chwilę we Wrocławiu więc postanowiłem zrobić "małą" panoramę południowego Wrocławia. Czasu było niewiele. Porę wybrałem też złą, bo pod światło i chmury- mleko, a także po fakcie stwierdziłem, że ostrość też do bani;) No nic.

Panorama powstała ze złączenia blisko 350 zdjęć w maksymalnej rozdzielczości (2880x1920). Łącznie zajęło mi to niecałe pół godziny. Następnie w domu złączyłem to w Autopano Giga w całość. Plik zajął 1,4 GB :D Szybka obróbka w Photoshopie, a następnie poleciało na serwer.

Sporo pracy jeszcze przede mną, ale coś tam chyba widać.

Co do aparatu- Canon 5D Mark III + 70-200 f/4 + Gigapan Epic Pro + Manfrotto 055XPROB

http://project360.pl/Wroclaw/Wroclaw.swf

Można zbliżać/ oddalać oraz przesuwać się na boki ;)
  • 9
@kaczmar119: 350 zdjęć na 360 stopni? Nie poniosło cię odrobinkę?

Trochę więcej mogłeś dodać "u dołu" bo przez pomnik wielkiego #!$%@? przez większość panoramy wieje nudą. Jakieś szczątki dachów widać tuż nad krawędzią ale nad nimi "chmury-mleko" (jak to sam nazwałeś).
Gdzie ty tam masz 360 stopni? Znasz chociaż Wrocław i kojarzysz jaki obszar obejmuje ta panorama? Tak jak pisałem wyżej. Miałem niewiele czasu. Faktycznie mogłem dodać więcej dołu.