Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wymieniał ktoś instalację elektryczną w #wielkaplyta ? Jak to najlepiej zrobić, remont zacząłem od łazienki - wszystko skułem do gołych ścian, pozostałe pomieszczenia są nietknięte i będą ogarniane w późniejszym czasie - i nie wiem właśnie jak to rozwiązać przewodowo. Łazienka ma cos koło 3.5m2, wszystkie ściany poza jedną są w miarę proste (na tej nierównej pewnie pójdzie stelaż z kg + podwieszany sufit) Jak dorobić gniazdka na jednej z prostych ścian? Robienie bruzd w betonie chyba odpada?
Pytanie drugie - jak pozbyć się starej ościeżnicy - ciąć ją na kawałki diaxem / wyłamywać??
#pytanie #remont #lazienka #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #elektryka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6107a53c2cf3e1000bf57783
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Albo tniesz bruzdy, albo stawiasz przedściankę albo masz gniazdka natynkowe. Nie ma czwartego rozwiązania. Ale robienie elektryki na raty może być uciążliwe, szczególnie jak chcesz wymienić całą instalację i zrobić to nowocześnie (tyle zabezpieczeń ile obwodów itp.) A ościeżnice przetnij na pół i wyłam, jak nie chcesz pruć podłogi to wytnij przy podłodze jak polecał ktoś wyżej.
@Weretek: Zgadza się, lecz jest to jedno z rozwiązań. W łazience delikatne bruzdy i pod płytkami kable da sie ukryć. Jak są wylewki robione to w miarę możliwości kable podłogą. i na to wylewka
bruzdy w wielkiej płycie to taki średni pomysł


@tonawegla: widzę eksperta, kupiłem mieszkanko do remontu i się zastanawiam jak to rozwiązać, bo to, że bruzdy poziome to wiele razy już słyszałem, a jak to się ma do pionowych? bo wstępny plan mam taki, żeby w całym mieszkaniu kilka centymetrów opuścić sufit i wszelkie instalacje tam umieścić, a dojście do gniazd jedynie fragmentem bruzdy od sufitu do miejsca docelowego, ma to prawo
@DaneOsobowe: W wielkiej płycie jak wyrwiesz ościeżnicę, a nie chcesz drzwi to wyrównaj i już, raczej nic się nie stanie. A co do bruzd pionowych i kabli w suficie to ja tak mam zrobione i też nic się nie dzieje, bruzda ma śmieszną głębokość w porównaniu do grubości ściany nośnej.