Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zwiększyć ilość pamięci ram w laptopie. Mam obecnie 4 gb i chcę dokupić kolejne 4 gb, aby łącznie mieć 8 gb. Mam wolny 1 slot, a zainstalowana pamięć to ta ze zdjęcia poniżej (RMT3170EB68F9W-1600). Pytanie jaką pamięć kupić? Rozstrzał cen jest duży: na allegro taka sama kosztuje w okolicach 100/120 zł, ale na olx bardzo podobną można kupić za 50 zł. Mowa oczywiście o używanych.

Tradycyjnie: zależałoby mi aby wydać jak najmniej i mieć jak najlepiej ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pobierz hariboo - Potrzebuję zwiększyć ilość pamięci ram w laptopie. Mam obecnie 4 gb i chcę ...
źródło: comment_1627894587GDoph1omAEixfZd7s1WEri.jpg
  • 13
@hariboo: no i git, też wawa, tylko parametry trochę inne, 1600 MHz i CL11, to już niech ktoś ci podpowie, czy ci się opyla taki układ xd tylko patrzyłem na ceny i po 60 schodzi, to jednak dwie dyszki bym chciał xD no ale nadal chyba dobrze 1/3 ceny; jak ci nie zadziała, to po prostu cofniemy transakcję xd
@zwei: ale super! Cena jak najbardziej jest ok (bardzo mi pasuje i dzięki). Ramy chyba powinny ze sobą działać. Gdyby ktoś mógł jeszcze potwierdzić, to byłoby super. Odezwę się na pw.
Tak sprawdzam na stronie gdzie ktoś sprzedaje taką kość i te dwa parametry cl i taktowanie są chyba identyczne w obu kościach. W tej mojej jest:

Maksymalna częstotliwość pracy: 1600MHz
Opóźnienie - Cycle Latency: CL11

i w kości mirka zwei też :)
@Ashvili czy to oznacza, że będzie git?
@hariboo: RAM lepiej sprawdzić w zakładce SPD. Tam masz dokładnie napisane jakie parametry ma kość. Jeśli jednak jesteś pewny że masz 1600MHz CL11 to taką bierz. Sam ostatnio do laptopa zamawiałem i fabrycznie miałem Samsunga 3200MHz CL22 a dokupiłem Goodram 3200MHz CL22 i hulają w dualu aż miło.
@hariboo: Śmiało możesz brać 1600MHz CL11.
Pamiętaj też o napięciu 1.35v.

Znalazłem te pamięci na allegro 120 zł kosztuje jedna. Ale możesz brać każdą inną byleby miała taką specyfikację jak podałem.
@zwei: chciałem tylko napisać, że dopiero dzisiaj miałem czas na dołożenie tej pamięci RAM co mi odsprzedałeś i wszystko śmiga aż miło. Także dziękuję Tobie bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie! Piona ( ͡ ͜ʖ ͡)