Wpis z mikrobloga

@staa: No niestety, prawdopodobnie to rodzinne, mam przy tym łupież, na razie postaram sie z tym powalczyć.

Jak nic nie da to, to zgolę sie na łyso, przypakuję, ubiorę dres i będę dresiarzem :D
@tHoePs: a wypadały Ci kiedyś włosy? Jak gdzieś już wspominałem, z początku to traumatyczne przeżycie

@kobiaszu: Trzymanie krótkich włosów to jedyny minus tej sytuacji, dres nie jest konieczny
@staa: tak, jak byłam młodsza i chorowałam to tak. zdaję sobie sprawę, że to nieprzyjemne, ale właśnie chcę go pocieszyć, że na niektóre kobiety (a przynajmniej na mnie) takie zakola działają niesamowicie... ()
@tHoePs: @staa: Mam nadzieję, że może to być wina lupiezu, ojciec wylysial, ale po stronie matki wszyscy mają dorodne grzywy na starosc. Mam nadzieję, że odziedziczylem włosy po matce, bo dotychczas miałem bardzo gęste włosy
@SkieryMonster: To nie jest drogie i nie odstaje skutecznością od tych super reklamowanych. Jeśli naprawdę wam zależy żeby poradzić sobie z tym problemem to niestety trzeba być systematycznym, codziennie pić ziółka, brać suplementy (choć polecam nie te apteczne mieszanki dające drogi mocz tylko te z żarełka, owoców, warzyw, nasion, ziół, korzonków itd. ), wcierać, masować przy myciu, używać delikatnych jak najbardziej naturalnych szamponów, można robić płukanki, a jeśli chodzi o łupież
@kobiaszu: tak żeby nie szaleć z kasą: herbatka ziołowa, pojedyncze albo jakaś mieszanka z pokrzywą, skrzypem, rumiankiem.(4-6zł) Może mają u Ciebie w aptece taką firmę GreenPharmacy - jeśli tak to szampon z tej firmy (ok.7-8zł) albo Barwa "Czarna Rzepa" (3-4zł), generalnie powstrzymaj się przed tymi droższymi aptecznymi bo warto najpierw poczytać składy które są niekiedy takie same a różnica kilkunastu złotych. I koniecznie coś z Omega-3, nie wiem jakie są ceny,
@pepoon: @SkieryMonster:

Dobra, wracam z zakupów :D

Łączny koszt - 32zł

Niestety nie było szamponów jakie mi podałeś ale babka doradziła mi to co mam na zdjęciu, powiedziała, że nie ma sensu kupować tego reklamowanego gówna bo najczęściej skład jest podobny, a czasem jest to straszna chemia. Cena szamponu i odżywki z Ziaji to śmieszne 9,50zł. Dodatkowo wziąłem sobie najtańszy cynk, bo siostra bierze i sobie zajebiście chwali.

Do tego
Pobierz
źródło: comment_JSrLzyG7O9xF4ByjdlT0hLOskpFVpY99.jpg
@kobiaszu: no i pięknie :) z tych ziółek to oprócz picia możesz raz na tydzień sobie przepłukać głowę taką "herbatką". Trzymam kciuki :) Tylko świeżo zmielone siemię (czy tam potłuczone) jedz albo z jakimś cytrusowym sokiem, albo nabiałem, kanapkę sobie posyp, albo jakąś sałatkę, nie jedz samego z wodą (nie ważne czy wrzątek czy zimna) bo się zatruć można :D
@kobiaszu: nożem nie dasz rady... wsypujesz trochę do foliowej torebki i tłuczesz ją tłuczkiem do mięsa... jeśli mieszkasz w bloku to sąsiedzi Ci rano nie darują... ale czego się nie robi dla zdrowia :) (najlepszy by był młynek do kawy ale taki nowiutki - tylko do mielenia właśnie takich rzeczy, żeby zapach i smak kawy nie przechodził)