Wpis z mikrobloga

#pies #porady #zdrowie #gryzak

Mirki jakie gryzaki dentystyczne do walki z kamieniem poradzilibyście dla maltańczyka?
Używałem denta pure kilka razy w tygodniu (nie codziennie bo barwiło odchody na biało) i dentalife puriny.

Od jutra zaczynam mu myć zęby pastą. Jakieś porady jak to zacząć? Pasta mu smakuje jeżeli położe ją na jedzeniu, z ręki mi jej nie zliże.
  • 4
@antb47: jeśli ma duży kamień to tylko wizyta u weta i ściąganie mu go pod znieczuleniem. Z małym nalotem można sobie poradzić szczotkowaniem dobrą pastą.

Ja jakoś nie mam zaufania do takich syntetycznych gryzaków. Daję naturalne suszki zwierzęce. Racice, rogi, żwacze, ścięgna, uszy, penisy, skóry. Daję to głównie dla zajęcia psa czymś i ma to małe działanie przeciw kamieniowi... ale nie sądzę że mniejsze niż takie komercyjne gryzaki.

Osobiście to zaczęłam
@mikaliq: Już miał ściąganie kamienia pod narkozą (głównie na górnych kłach mu się odłożyło). Przez dwa tygodnie dawałem mu dentisept do pyska i mu to się nie podobało. A jest bardzo pamiętliwy - raz musiałem go wykąpać po spacerze, to kilka tygodni po spacerze od razu uciekał pod ławę, zamiast pić wodę.

Pytam bo chce dla niego jak najlepiej.