Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 113
Dla mnie to MOŻE być typowy przykład reakcji walcz albo uciekaj.

Prawdopodobnie nie jest zabójstwo z premedytacją. W mojej opinii to zabójstwo w afekcie.

Facet prawdopodobnie chciał na początku przestraszyć tych ludzie - umyślnie uderzył w nich choć może się przeliczył i zahamował za późno.
Potem grupa zareagowała agresją. Ktoś się dobija do drzwi, inni walą w szybę, pełno groźnych twarzy.
Ciało migdałowate reaguje. Odcina korę mózgową odpowiedzialną za logiczne myślenie. Włącza się tryb fight or flight. Wyrzut noradrenaliny i adrenaliny. Najlepszy z naczelnych staje się zwykłym gadem i naszprycowany przez własny mózg przejeżdża ludzi, ciągnie dziewczynę po jedni i dojeżdża aż do zajezdni prawdopodobnie tam się obudzi i będzie myślał o samobójstwie nie pojmując wcale co się odwaliło. Sama przesadzona reakcja mogła być silna bo facet miał jakieś problemy psychiczne, żył w stresie czy nadużywał używek.

Mogę się mylić bo może i rzeczywiście facet mógł być socjopatą czy psychopatą.

#katowice #autobusy #komunikacjamiejska #psychologia #patologiazewsi
Pompejusz - Dla mnie to MOŻE być typowy przykład reakcji walcz albo uciekaj. 

Prawdo...

źródło: comment_1627751892VmRrMmOxOSadk9nbjcKPxO.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@WReich: Takie rzeczy mogą się przydarzyć zdrowym ludziom. Reakcje na silny stres mogą być przeróżne. Szczególnie u ludzi, którzy nie dbają o zdrowy tryb życia w sensie psychologicznym. Przewlekły stres, używki, mała ilość snu, zła dieta.

Polecam książkę "Zachowuj się" Robert M. Sapolsky.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@tomszczyk: Wykop wydał opinie, że psychol rozjechał patologie. Ja próbuję wziąć drugą stronę.
Zakładam statystycznie, że bardziej prawdopodobne jest, że to reakcja na stres niż umyślne rozjechanie ludzi w ramach #!$%@? wie czego.
  • Odpowiedz
z innej beczki: czemu wszedzie pisza o potrąceniu jak on ją rozjechał?


@nie_moge_zejsc_z_drabiny: to jest potrącenie, a że konstrukcja pojazdu spowodowała wciągnięcie pod pojazd to jest osobna kwestia - taki sam manewr samochodem osobowym (nie dotyczy SUVów) skończyłbym się wrzuceniem na maskę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@WReich: Witam Panie silny psychicznie. Ty widzisz sprzed komputera jednego faceta, a jego mózg widział 20 agresywnych i niebezpiecznych osobników.
Nie mówię, że kierowca ma unikać konsekwencji. Jednak jeśli psychologowie stwierdzą, że to nie było przemyślana reakcja. Mam nadzieję, że sędzia stwierdzi niższy wyrok mimo że gawędź najchętniej by go powiesiła w ten sam dzień.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: ja nie mówię że nie jest to sytuacja stresująca, ale według tego co ty mówisz to on pod wpływem strsu oślepł i nie widział jak rozjeżdża dziewczyne, a potem próbuje rozjechać tego gościa. Plus gdyby gość faktycznie miał takie problemy z radzeniem sobie ze stresem to nie powinien wjeżdżać w sam środek awantury taranujac tych ludzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
ja nie mówię że nie jest to sytuacja stresująca, ale według tego co ty mówisz to on pod wpływem strsu oślepł i nie widział jak rozjeżdża dziewczyne, a potem próbuje rozjechać tego gościa.


@WReich: Technicznie nie oślepł. Ale naprawdę takie rzeczy się dzieją. Nie miałeś w swoim życiu momentów, że pod wpływem stresu zapominasz swojego imienia lub zaczynasz się jąkać? To nie znaczy że straciłeś pamięć. Tak samo on nie
  • Odpowiedz
Facet prawdopodobnie chciał na początku przestraszyć tych ludzie - umyślnie uderzył w nich choć może się przeliczył i zahamował za późno.


@Pompejusz: No i już samo to wskazuje, że u gościa ze zdrowym rozsądkiem to tak średnio. Masa własna takiego Solarisa to około 16 ton, a na pusto raczej nie jechał. Specyfika hamowania też jest nieco inna niż w przypadku osobówki. Do tego ochrona przed atakiem właściwie nie istnieje -
  • Odpowiedz
@Pompejusz ciężko ocenić na podstawie dwóch video, które są, być może te patusy zaczęły mu się #!$%@? do autobusu i chciał uciec. Wątpię że chciał kogoś rozjechać czy coś
  • Odpowiedz