Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, da się jakoś wywnioskować z czego zrobiona jest ta podpora stropu? Chciałbym w tym zrobić 4 otwory pod kołki 6mm i tak się zastanawiam czy mogę na coś trafić i zrobic jakies szkody? Dysponuje młotem udarowym z wiertłem widiowym. W razie trafienia w jakieś zbrojenie przejdzie normalnie? Z wierceniem w stropie nie było żadnego problemu. Nowe budownictwo, ściany silikat - o ile implikuje to technikę wykonania takich podpór.
Dzięki!
#remontujzwykopem
Pobierz galencjusz - Mirki, da się jakoś wywnioskować z czego zrobiona jest ta podpora stropu...
źródło: comment_16277425087eNzPvdeuYjlmmDfehQrLi.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie brzmi to najlepiej. To ostatnie pytanie, bo nie miałem nigdy z tym do czynienia: czy wjechanie w taki pręt może zaszkodzić konstrukcji i czy udar po trafieniu w pret nie spowoduje, że drgania zrobią spękania w okolicy otworu? Bo nie wiem już teraz, czy próbować od dołu, czy kombinować z jakimś obejściem.
@galencjusz: wierć nic się nie bój. Jak krótkie kołki to może nawet nie dowiercisz się do żadnego pręta bo jest jeszcze otulina betonu+tynk. Jak masz dobrą wiertarkę i wiertła z widią na krzyż to nawet przez pręty przewiercisz.