Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
czy ktoś z Was z tagu #modelarstwo miał styczność z modelami WAK?
https://www.wak.pl/rakiety-c-1_56.html
chciałabym sobie coś posklejać/poskładać, ale raz, że nie wiem czy te kartony są dobrej jakości (czyli w miarę grube), czy w pudełkach są potrzebne narzędzia (klej, czy coś jeszcze) - zupełnie nie wiem co by mi było potrzebne, bo pierwszy raz będę coś takiego kupować i składać :D proszę o rady jak się za to zabrać, dziękuję!

PS. A! Nie wiem też, czy te karony są już kolorowe? Chciałabym sobie taki model pomalować swoimi farbami po złożeniu żeby mieć jeszcze wincyj frajdy
  • 11
@MechanicznaPitaja nie ma kleju nożyczek itd. kupujesz sama wycinankę która już ma kolorki. Zaopatrz się w skalpel Olfa, mata samogojaca, linijka aluminiowa, kleje. Butapren, klej magic, biurowy w płynie, taki przezroczysty. Malować możesz ale niezainpregnowany karton będzie się marszczył po malowaniu. Modele kartonowe nie mają pudelek to zwykle arkusze do wycięcia.
kurde to trochę słabo, na zdjęciach wygląda to na porządną tekturę (,)


@MechanicznaPitaja: Mimo to niektóre elementy chcą, aby były na drugiej tekturze

a czy znacie jakieś sklepy internetowe z takimi modelami lepszej jakości czyli z tektury?


@MechanicznaPitaja: ja wolę zdecydowanie plastikowe modele, papierowe w teorii fajne, ale jednak wolę plastikowe