Wpis z mikrobloga

Oglądam wip bros i majk się pruje na fakt że ludzie nazywają go karłem, że koledzy mogą go tak nazywać, ale inni nie, pruje się do ziomka Kruszwila że pozwala sobą pomiatać, nazywać się karłem, a sam nie pamięta chyba już czasów jak zaczynał u Friza, co oni tam z nim robili, był maskotką jak go pakowali do walizki itd
#friz
  • 9
@tedek Tak zupełnie serio to ma trochę racji. Karzeł nie karzeł nie ma znaczenia - przede wszystkim to zwykły facet (nie oglądam, nie wiem kim jest) , tylko niższego wzrostu. To, że ma jakiś rodzaj inności nie powinno być główna determinantą, przez którą jest postrzegamy, tylko jedną z wielu składowych. Mamy XXI w., to czy jesteś karłem, rowerzystą, biseksualustą, kobieta w ciąży czy kosmonautą nie jest już takie istotne. Ba, możesz być
@Sefira: tak, ok, rozumiem, tylko nie mogę pojąć jak można godzić się aby bliskie mu osoby mogły tak do niego wołać i nie ma nic przeciwko, ale jeśli obca osoba go tak nazwie to już jest to obraźliwe dla niego, dodatkowo krytykować inną osobę niskorosłą że jej nie przeszkadza wołanie do niego "karzeł" także przez bliskie mu osoby (#kruszwil #kamus etc) oraz to że buduje swój wizerunek wyłącznie na fakcie że
@Klepajro: o kur.. jaki dałn z ciebie xDDD. Rozumiesz że karzeł to medyczne określenie człowieka o niedoborze wzrostu, tak samo jak np. głuchy? Podczas gdy to co napisałeś "dałn" to potoczne określenie o negatywnym znaczeniu tak jak np. grubas?
@Kaloryfe: za to ty taki mądry jak mini majk wysoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sefira: Ogólnie to bym się z Tobą w pełni zgodził i masz rację, ale... nie w stosunku do Mini Majka. Bo to, że zrobił karierę to wyłącznie wynika z tego, że jest osobą niskorosłą (jak to powiedział Friz "potocznie nazywaną karłem"), więc jasne - odnośnie każdej innej osoby nie robi mi to różnicy w żadnej kwestii, ale Majk tylko na tym się wybił. Niech chociaż temu nie przeczy i nie udaje,