Wpis z mikrobloga

Mirki jest taka sytuacja, wynająłem 1 bedroom na siebie z zamiarem, że dołączy do mnie z Polski młodszy 18 letni brat, który idzie na studia, ale w umowie jest ze moga mieszkac tylko osoby co są na umowie i no i goście. No to dzwonie do agenta przed podpisaniem umowy, że gadalismy i ze wtedy nie było problemu, a on do mnie ze myslal ze to gość no i skonczylo sie na tym, że może ale mam wszystkie umowy wziąc na siebie. No to bez problemu dla mnie. Ale czy mogę ponieść jakies konsekwencje za to, że ktos bedzie ze mną mieszkał nie będąc na umowie?
#uk
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@hayawari: jak popsuje ci toster to bedziesz musial sam wyegzekwowac naleznosc. I to chyba tyle.

Zadnych, ppza tym ze nie sa rachunki na niego i papierku z gazowni na swoje nazwisko nie dostanje jezeli bedzie potrzebowac proof of address.
  • Odpowiedz
@hayawari: bez przesady, o ile czegoś nie odwalicie to nikt tego sprawdzać nie będzie
jedyne co to twój brat będzie miał więcej motki z proof of address, ale do zrobienia
  • Odpowiedz
@hayawari: U nas nie mógł mieszkać nikt kto nie jest na umowie a nie dość, że przyjechał brat to miał rachunki na siebie żeby mieć dowód, że tu mieszka. Landlord nie miał o tym pojęcia bo w ogóle się domem nie interesował dopóki hajs płaciliśmy i nie było żadnych skarg.
  • Odpowiedz
@hayawari: Nie wiem tylko jak w przypadku adresu "zameldowania" - chodzi mi tu o electoral roll, konto bankowe itp. jezeli brat ma inny (stały) adres w UK to bez problemu. Jeżeli sam płacisz wszystkie rachunki za media to nie powinno być draki. Problemu są jak rachunki są w cenie mieszkania a landlord ma 2x więcej do zapłaty np za wodę
  • Odpowiedz
@hayawari: Jeśli landlord nie ma w zwyczaju odwiedzać i płacisz na czas to w ogóle bym się nie przejmował. Jeśli już się zapowie, że chce wpaść to wyrzucasz dzikich lokatorów z chaty na godzinę i elo xD
  • Odpowiedz