Wpis z mikrobloga

#gry #assassinscreed
Ogrywam właśnie Walhallę, i mam trzy pytania. Często podczas gry w AC najpierw łażę, zwiedzam, zbieram, a misje zostawiam gdzieś z tyłu na później. Zauważyłem jednak, że dużo miejsc jest zablokowanych częściowo albo całkiem, i prawdopodobnie będą to miejsca z misji. Opłaca się biegać po mapie i zbierać co się da , czy raczej poczekać aż będę miał misję, i zgarnąć wszystkie znajdzki naraz?
Drugie pytanie, to czemu mam pół polski pół angielski język? Niby ustawione wszystko na polski oprócz dubbingu, a napisy rozmów są po ang. Opisy zadań, wybory linii dialogowych eivora, menu już po polsku. Nie jest to wielki problem, ale kiedy gram w pyskówki muszę przełożyć sobie polską odpowiedź na angielski w głowie, żeby wiedzieć czy się rymuje, a że używają staroangielskiego, to jest ciężko
Trzecie pytanie, to czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak działają ustawienia graficzne? Mam 1050ti, ustawiłem jakość obszaru i postaci na wysokie, reszta na niskie, i na tym pasku zasobów pokazuje że mam jeszcze 1-2gb zapasu, gra chodzi płynnie do momentu w którym klatki spadają do 7-10. Ustawienia chyba nie grają dużej roli, bo później zmniejszyłem wszystko do minimum i maximum, a gra chodziła tak samo. Klatki wracają do normy kiedy się zapiszę i wyjdę do menu tytułowego.
  • 4
Trzecie pytanie, to czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak działają ustawienia graficzne? Mam 1050ti, ustawiłem jakość obszaru i postaci na wysokie, reszta na niskie, i na tym pasku zasobów pokazuje że mam jeszcze 1-2gb zapasu, gra chodzi płynnie do momentu w którym klatki spadają do 7-10. Ustawienia chyba nie grają dużej roli, bo później zmniejszyłem wszystko do minimum i maximum, a gra chodziła tak samo. Klatki wracają do normy kiedy się zapiszę
@Biszkopcik: też właśnie chciałem czyścić regiony, i miałem problem ze znalezieniem skarbu ekwipunku, i po 20 minutach sprawdziłem na yt. Okazało się że właśnie podczas którejś misji się otwiera jedno przejście, i dopiero wtedy można wyczyścić lokację. Innym razem jakiś klasztor był nie do obrobienia, bo też wszystko na 4 spusty zamknięte. Ogólnie chciałem się dowiedzieć, czy to częsty zabieg, bo jak tak, to po prostu w trakcie misji będę czyścić
@zacky: @Biszkopcik: Na razie też się spotkałem z jedną misją w Ledecestrescire, która odblokowuje dojście do pancerza w krypcie. Drugie to w Gniewie druidów trzeba zdobyć 5 kluczy rozsianych po całej mapie by otworzyć skrzynkę która znajduje się na początku gry, a klucze są rozsiane tak, że tę skrzynie otwiera się w zasadzie na końcu dodatku :)
Ja zawszę mapę tylko czyszczę ze znajdziek które są poza miastami, bo widzę