Wpis z mikrobloga

@Kuzyno: Spędziłem 10 nocy. Jestem świeżo po powrocie. Życie nocne tętni ale zaopatrz się (koniecznie przed 11pm) w alko - jeśli jest ci potrzebne bo sklepy sprzedają alkohol do 11 i możesz uderzać na plaże, która nawet o 3am jest pełna ludzi. Restauracje są otwarte max do 1 i ani minuty dłużej. Godzina milicyjna jest iluzoryczna i odnosi się właśnie tylko do restauracji i tego co napisałem w poprzednim zdaniu. Turystów
@lukahossy: Właśnie o to mi chodziło. To że knajpy itp są do 1. Czyli nie ma problemu żeby sobie powiedzmy siedzieć/łazić po mieście po godzinie 1? Nie ma łapanek? A co do maseczek z tego co wyczytalem to Hiszpanie mocno przestrzegają, prawda? A życie nocne tętni w jakim sensie? Ludzie siedzą w parkach i na plażach z własnym "prowiantem"? :)
@Kuzyno: No worries! Życie toczy się normalnie. Możesz normalnie funkcjonować. Jako, że knajpy są po 1 zamknięte to siłą rzeczy dużo ludzi przenosi się np. na plażę w nocy. Zero łapanek. Jest dużo policji, która tylko patroluje okolicę. TYLKO! Mimo, że jest mniej turystów to miasto tętni za dnia jak i w nocy. Szkoda tylko tych knajp bo siedzieliśmy sobie w takiej jeden i gdy wybijała 1 to właściciel mówił sorry,
@lukahossy: dzięki! Będę w Barcelonie tylko 4 dni bo wcześniej na 3 dni do Walencji jadę. Najbardziej mnie interesowała tą godzina policyjna czy faktycznie to jest mit czy ludzie się dostosowują i siedzą w domach. Z resztą sobie poradzę (lubię znajdywać różne miejsca z jedzeniem itp na własną rękę). Dzięki wielki za pomoc bo takich info ciężko znaleźć :)
@Kuzyno: Jeszcze dodam, że przed wylotem będziesz musiał wygenerować sobie kod QR, który wymagają. Musisz podać tam swoje dane, dane lotu, gdzie będziesz nocował tj. nazwę i adres hotelu. Zrób sobie na tej stronie https://www.spth.gob.es/ najlepiej 24h przed lotem. Zajmie ci to 5 minut a zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał wypełniać tego jak wylądujesz na lotnisku. Zdarza się, że obsługa lotniska w Polsce już zapyta o ten kod.
@Kuzyno: raczej się stosują, knajp się zamykają, a plaża momentalnie pustoszeje. Lokalsi przenosza się na domówki, ale to trzeba kogoś znać. Lepiej nie ryzykować włóczeniem się po mieście, bo mandaty są wysokie. W innych regionach jest lepiej. Kluby otwarte do 2, i nawet można w nich tańczyć, na mieście ludzie zostają dłużej