Wpis z mikrobloga

Mirasy, co sądzicie ogólnie o sztukach walki. Trenuję siłowo i jeżdżę rowerem, ale na zimną porę roku roweru praktycznie nie używam i myślałem, żeby na jakieś walki się zapisać. Od 1,5 roku głównie siedzę na chacie to może i jakiś kumpli bym poznał.
Nie lubię się #!$%@?ć po łbie, więc myślałem o bjj, judo lub zapasach. W moim mieście jest największy wybór klubów w judo i chyba raczej w to bym poszedł. Nie wiem co o tym myśleć, jestem wysoki, silny i sprawny. Jak w ogóle wyglądają pierwsze treningi takiego judo, trzeba tam nosić od razu te śmieszne szmaty? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#sport #sztukiwalki #mma #judo #bjj #zapasy
  • 8
@kuddelmuddel: trenowałem i zapasy i judo - zapasy super sprawnościowy sport, siła ma ogromne znaczenie, ale też nauczysz się bardzo dużo mobilności i szybkości.
Przy judo w moim odczuciu mniejszy był kładziony nacisk na część fizyczną, a bardziej na technikę (dalej siła czy ogólna sprawność są potrzebne, ale nie w takim stopniu jak w zapasach). Jednak sama technika i treningi w judo dużo ciekawsze - parter w zapasach jest typowo 'sportowy',