Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?: od razu powiem odpuść sobie - pole robocze do takiego manekina jest ogromne i będzie się drukować z 2 tygodnie xd
@Drill: a czy to nie tak, że można drukować z większym otworem dyszy i to znacząco zmniejsza czas wydruku? (zmniejszając jakość oczywiście) Poza tym, taki wydruk to będzie w większości sam infill, który się stosunkowo szybko drukuje

@bi-tek:a co jeśli OP chce wydrukować swoją ex i nie zadowoli go metoda "wtryskowa"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sirgorn to musiałby pewnie sam zbudować taką maszynę bądź kupić ale na specjalne zamówienie, ogólnie taki prosty do kupna filament to chyba jest maks dla duszy 2.5mm ( standardowe drukarki obsłużą max 1mm i filament jest grubości 2.5 mam) więc dla większych dysz musiałby pewnie być topiony na bieżąco albo też robiony pod zamówienie
pole robocze do takiego manekina jest ogromne i będzie się drukować z 2 tygodnie xd


@Drill:

smiem twierdzic, ze w tydzien da rade wydrukowac :)

Czy ktoś wie jak produkować manekiny odzieżowe za pomocą drukarki 3D


@#!$%@?:

tak

jaki koszt drukarki


@#!$%@?:

duzy, a skoro pytasz, to znaczy ze w ogole sie nie orientujesz w temacie i bedzie to miedzy 10 a 100 razy to, co sobie zalozyles :D
@#!$%@?: pozwalać pozwala, jak się chce to wszystko można ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tej wielkości druk jest bardzo niszowy, więc mało maszyn jest w stanie to zrobić, nawet nie wiem czy jakakolwiek seryjnie produkowana drukarka by była w stanie to zrobić. Nie wiem ile sztuk byś musiał tego zrobić żeby się to opłacało.

No i przy tych rozmiarach to czas druku będzie ogromny, tak jak wyżej pisali
@LuxEtClamabunt: Dzięki za wyjaśnienie, jeden na miesiąc to za mało, obecnie sprzedaję się tego dużo (rozkwit e-handlu) sciąganie z chin wiąże się z 3 miesięcznym czekaniem i też w transporcie często gęsto są uszkodzone, dlatego lepiej byłoby to produkować w Polsce.
@#!$%@? są nawet w Polsce firmy które oferują wielkogabarytowe drukarki 3D (Atmat, Graften itp), ale jakość powierzchni z FDM może być niewystarczająca. Swego czasu słyszałem, że Materialise oferuje wydruki nawet całych konsol rozdzielczych aut w technologii SLA, ale czas oczekiwania był ok 1.5 miesiąca i koszty też pewnie spore