Wpis z mikrobloga

jak to jest ze w znaleziskach na temat mieszkan/wynajmu ludzie piszą takie brednie xD
jest masa ludzi ktorym cieknie piana z pyskow bo ktos ciezka praca zarobil i ma wiecej niz 1 mieszkanie
oooo coooo chodziii ludzie
przeciez czytanie komentarzy w takich znaleziskach podnosi cisnienie szybciej niz 10 kaw

to tak jakby ktos mial problem z tym ze mam 15 par butów
kurde mam bo zarobilem i mam
moge wynająć moge pożyczyć moge nawet wyyrzucić i uj
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Orzeech: Nic mnie nie obchodzi w co ludzie będą pakować swoje ciężko zarobione pieniądze. Ważne jest to, że powstała patologia, w której mieszkanie jest takim samym towarem spekulacyjnym jak marchewka czy cebula i handluje się nimi na pakiety.

Jak chcemy żyć w zdrowym i zrównoważonym społeczeństwie to trzeba dążyć do tego by mieszkania służyły właśnie do mieszkania, a nie robienia z nich sobie instrumentów finansowych dla ludzi, którym się nie chce
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Ok, ale złoto nie rosnie cały czas, giełda #!$%@? lada dzień itp. Serio, w Polsce dla "normalnej" osoby nie ma bezpiecznej inwestycji niż nieruchomości. Ludzie inwestują w ten sposób, żeby np. uchronić się przed inflacją, żeby mieć zabezpieczenie. Za to winny jest rzad. Nie tylko jego działania doprowadziły do tego, że lokaty się nie opłacają i jest wysoka inflacja, ale zrobił też korzystne prawo akurat dla tej formy inwestowana (8.5%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Orzeech: Tak samo jak mieszkania nie rosną cały czas co pokazał rok 2008.

Inwestycje zawsze wiążą się z ryzykiem. Twoje cenne mieszkanie zawsze może być zalane lub zniszczone w wojnie (a pokój utrzymuje się w ujęciu historycznym nadzwyczajnie długo).

Mając jednak na uwadze, że wolny w pełni rynek nie jest możliwy, a często może prowadzić do monopolów to państwo powinno długoterminowo uwzględniać nie tylko możliwości zarobków dla obywateli, ale też ich
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Tak, większość inwestorów dywersyfikuje, ale nie o tym. Tak, są ubezpieczenia od zalania, etc. Jeśli będzie taka wojna, że stracimy nieruchomości i inne inwestycje, to będzie nasze najmniejsze zmartwienie. Ale nie o tym.

Prawo i system obecnie zachęcają do inwestycji w nieruchomości. Przykład: kupujesz małe mieszkanie w Warszawie za 500k. Włożyłeś w nie 70k (wpłata własna i wyposażenie). Ratę kredytu na stałej stopie masz 1700zl. Wynajmujesz za 2000 (kiepsko, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Orzeech: Ja doskonale rozumiem, że w obecnej sytuacji to się wciąż opłaca dla małych ciułaczy.

Dlatego uważam, że dla dobra społeczeństwa powinno się zniechęcać zarówno małych jak i dużych graczy nowymi opłatami od kumulowania tkanki mieszkaniowej w jednych rękach. Tak by przestało się opłacać to co piszesz, a mieszkania kupowali ci co chcą w nich osobiście mieszkać, a nie wynajmować masowo pod airbnb czy wieczny najem długoterminowy.

Podobnie jak wymusza się
  • Odpowiedz
@Orzeech @Tytanowy_Lucjan: no ładnie ładnie
Najpierw były mieszkania potem miejsca parkingowe a co dalej?

Opodatkujmy ludziom druga pracę bardzo mocno bo jak ktoś na dwa etaty robi to blokuję etat tym którzy jej wcale nie mają!!
Xd

Potem to już inne mniejsze dobra jak rowery zegarki buty
Stać Cię na szafę pełna ubrań?
Podatek od odzieży!!!

Mam radę dla biedaków po prostu nie róbcie dzieci jak nie macie dla nich mieszkania
  • Odpowiedz
@bord0: widze po plusach ze jestem w mniejszosci no ale coz to nie wioska do kopernika przyszla tylko kopernik do wioski i powiedzial ze ziemia krąży wokół słońca
moge umrzec broniąc swojego
  • Odpowiedz