Wpis z mikrobloga

jak to jest ze w znaleziskach na temat mieszkan/wynajmu ludzie piszą takie brednie xD
jest masa ludzi ktorym cieknie piana z pyskow bo ktos ciezka praca zarobil i ma wiecej niz 1 mieszkanie
oooo coooo chodziii ludzie
przeciez czytanie komentarzy w takich znaleziskach podnosi cisnienie szybciej niz 10 kaw

to tak jakby ktos mial problem z tym ze mam 15 par butów
kurde mam bo zarobilem i mam
moge wynająć moge pożyczyć moge nawet wyyrzucić i uj
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@Matrioszkawkieszeni: Ziemia w miastach i mieszkania nie są z gumy, a każdy musi gdzieś mieszkać gdzie jest praca, by społeczeństwo zdrowo się rozwijało.

Kupując kilkanaście mieszkań dla siebie skazujesz kilkanaście rodzin na wieczny wynajem lub przedłużone zbieranie na wkład własny i pompowanie cen przez patoinwestorów kupujących mieszkania "na lokatę". Często #!$%@? mieszkania, które zatruwają normalnym sąsiadom życie wiecznymi imprezami spod tagu #wynajemkrotkoterminowytorak

Jak kupisz sobie dużo butów, ubrań, restauracji, kin czy
Kupując kilkanaście mieszkań dla siebie skazujesz kilkanaście rodzin na wieczny wynajem lub przedłużone zbieranie na wkład własny i pompowanie cen przez patoinwestorów kupujących mieszkania "na lokatę".


@Tytanowy_Lucjan: zasoby zlota tez nie sa nieskonczone na ziemii czy wiec idac twoim tokiem rozumowania powinnismy wprowadzic limity posiadania zlota? np kilogram zlota na osobe max ?? czekaj czekaj przeciez nic nie jest nieskonczone
czy kazda rzecz na swiecie powinna miec limit posiadania przez jednostke?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@Matrioszkawkieszeni: Złoto nie jest ci fizycznie do życia potrzebne. Ja nie mam żadnej sztabki i monety, a żyję. []Dla mnie złoto jest wręcz bezwartościowe bo w razie wojny się nim nie najem, a zapewne szybko stracę życie jak ktoś będzie mi je chciał odebrać przemocą. Jedyne złoto mam w elektronice, ale jak jego cena wzrośnie na tyle, że telefon będzie za drogi to go
Złoto nie jest ci fizycznie do życia potrzebne. Ja nie mam żadnej sztabki i monety, a żyję.


@Tytanowy_Lucjan: mieszkanie tez

znam goscia ktory nie ma swojego mieszkania i zyje
znam tez takiego ktory nawet nie wynajmuje ani nie mieszka u rodziny i zyje na ulicy od 6 lat ¯\_(ツ)_/¯

dalsza dyskusja widze nie ma sensu
Twoja wizja rzeczywistosci nie istnieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Matrioszkawkieszeni: Czyli uważasz, że życie na ulicy to normalne życie?

Rzeczywiście. Dalsza dyskusja nie ma w takim razie sensu. Teraz idź pikietować pod urzędem miasta, że ci wolność parkowania w centrum ograniczają srogimi opłatami boś kupił auto i powinieneś parkować za darmo gdzie tylko i jak długo chcesz. W końcu na nie zarobiłeś albo odziedziczyłeś.
@Konkaki: ale dlaczego xd bo komuś się chcialo tyrać na dwa etaty albo skończył lepsze studia i lepiej zarabia i może sobie pozwolić na dwa mieszkania albo 3 to ma być srogo opodatkowany??? To jest komuna wielkimi literami
Ilość dóbr = większy podatek
Karzemy ludzi za pracę i gromadzenie dóbr

Beka z komunistycznych polaczkow
Beka z komunistycznych polaczkow


@Matrioszkawkieszeni: Raczej beka z ciebie.
W świetle obecnie obowiązujących deklaracji i konwencji praw człowieka mieszkanie jest prawem, choć nie podstawowym. Zaliczane jest ono do tzw. drugiej generacji praw o charakterze socjalnym. Prawa drugiej generacji to prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne, które zapewniają jednostce rozwój fizyczny, duchowy i bezpieczeństwo socjalne. Nakładają na państwo obowiązki ekonomiczne i socjalne wobec obywatela. Ich źródłem jest min. Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Socjalnych
Pobierz
źródło: comment_1627417877UbokY5PrWIHiQz4FE6Qq1p.jpg