Wpis z mikrobloga

Możecie polecić jakieś gry dla młodego człowieka? Warunki są takie: musi być prosta żeby nie wołał co chwilę o pomoc, musi być na Windows i musi być sterowanie padem (młodzieniec nie ogarnia jeszcze myszki i klawiatury a gra pod TV). No i dobrze byłoby jakby gra nie kosztowała milionów i żeby dało się gdzieś kupić klucz (z zakupem Crash Bandicoot jest problem). Brak ograniczeń sprzętowych, poza koniecznością łatwego sterowania padem. Na 4-letniego chrześniaka #gry
  • 10
@Plotkova99:
Najprostszą odpowiedzą o gry dla dzieci jest Nintendo switch z małymi joy conami.

Na windowsa z padem obczaj gry LEGO. Większość nadaje się dla dzieciaków (brak dialogów, intuicyjne sterowanie, ograniczona przemoc*) moi namiętnie katują harrego pottera (na nintendo switch 90zl za części 1-4 +5-8? każdy epizod dzieli się na 6 etapów) i star wars (stara saga na ps 3 za 30zl)
@cecidimus: chyba Twój. Mój starszy gra normalnie i 3 latek też śmiga (z restrykcjami czasowymi). Największy problem dla dzieci to ogarnąć uchwyt pada.

patrzyłam na LEGO ale nie wydaje się łatwe


@Plotkova99: LVL 3 z LVL 6 dają rade co niektóre elementy trzeba przejść ale tak będzie w każdej grze dla dzieci ze skakaniem albo łamigłówkami.
@Peeleejin: Ja nie wiem jak to działa, jak byłam gówniakiem to siedziałam przed komputerem i grałam w trudne gry - Syberia, Alone in the Dark 3, masakra, męczyłam się z niektórymi momentami godzinę i było git a dziś to by dzieciak dom rozwalił z frustracji i dla atencji jakby mu nie pomóc.