Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i ich ofiary

Świadkowie Jehowy w swojej działalności zostawiają za sobą masę ofiar. Są to chociażby osoby, które umarły przez zakaz transfuzji krwi, ale też byli Świadkowie Jehowy, którzy stracili bliskich przez zasadę zrywania kontaktu z byłymi członkami zboru. Dlatego też powstał Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy. I wypada on dzisiaj.

26 lipca ludzie z całego świata upamiętniają bliskich, których stracili przez zasady organizacji ŚJ. Wiele z nich idzie pod najbliższą Salę Królestwa zostawić tam znicze, kartki, czy maskotki, ale powstają też różne akcje uświadamiające o zagrożeniu. Cały czas zbyt mało ludzi dowiaduje się, że ŚJ to nie tylko ci mili i uprzejmi ludzie, ale też sekta z chorymi zasadami niszczącymi życia.

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.
#swiadkowiejehowy #sekta #religia
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i ich ofiary

Świadkowie Jeho...

źródło: comment_1627326535CI8gDe3NDrwzqGJUOFeZQU.jpg

Pobierz
  • 34
@Doctor_Pleasure w Polsce na przestrzeni lat faktycznie ucieka im wyznawców, ale to, że do Ciebie nie pukają może mieć inne powody. Na przykład na czas pandemii zawiesili działalność "od domu do domu" i przenieśli się po części na internet. Jeśli przestali chodzić jeszcze przed pandemią to mogli już opracować teren, na którym mieszkasz i przejść na następny, a Twojej okolicy nikt kolejny nie wziął pod swoją pieczę.

@La_Fawnduh cieszy mnie, że Wam
@Doctor_Pleasure hah, nie :D Ale mega spoko wywiad, Agatę znam i potwierdzam, że była ŚJ. Generalnie byłych ŚJ na polskim internecie jest trochę, najwiekszy jest chyba kanał Światusy - małżeństwo, które też odeszło od ŚJ i robią naprawdę dobrą robotę na yt już chyba kilka dobrych lat.

@MiszczJoda przykro mi to czytać () smutne wspomnienie ( ͡° ʖ̯ ͡°) trzymaj się ciepło! Mam nadzieję,
@13czarnychkotow: Śledzę chyba od samego początku Twoja aktywność w tym temacie na wykopie i chciałem Ci podziękować, robisz mega robotę :)

A żeby poprawić nastrój to ja też mam swoje sukcesy na tym polu. Pamiętam jak kilka już lat temu jakiś Świadek Jehowy założył konto na wykopie. Napisał dość długi wpis, nie pamiętam dokładnie na jaki to było temat ale tradycyjnie, mocne #!$%@? Kościoła Katolickiego i chwytliwe pytania "a ty jak
@szynszyla2018 Świadkowie Jehowy stosują ostracyzm na byłych członkach zboru - zaprzestają kontaktów, odcinają się od nich. Przez to jest masa sytuacji, gdzie rodzice nie utrzymują kontaktu ze swoimi dziećmi, czy odwrotnie. Przy tym cierpią wnuki, ktore nagle przestają mieć relacje z dziadkami, ale niekoniecznie rozumieją cała sytuację ( ͡° ʖ̯ ͡°)

O ostracyzmie u ŚJ pisałam m.in. w tych wpisach:
https://www.wykop.pl/wpis/47588599
https://www.wykop.pl/wpis/52427779