Wpis z mikrobloga

#fotografia

Czy to prawda, że broncolor ma patent na pare i nikt inny tego nie ma?
Profoto ma coś takiego w ofercie, robiłem raz na tym i większej różnicy nie było ale może o czymś nie wiem.

Wciąż nie wiem czy iść w profoto czhy w broncolor. Bron ma więcej modyfikatorów.
  • 9
@Czarny_Klakier: jak potrzebujesz paraboliki lub świecenie kontrastowo ale z dużej powierzchni... to jest taka fajna firma Briese ( ͡° ͜ʖ ͡°) która ma swój patent na lampy i modyfikatory - lampy wyglądają mega dziwnie, ale to ma działać i być przemyślane :)
@Gippo86 no no broncolor tani Chińczyk xd bez przesady.

Ogarnąłem tego briesa. Aby móc go kupić musisz złożyć podanie. Posiadać już kompletny system profoto lub broncolora, wykazywać odpowiednie obroty i status studia oraz mieć odpowiednią powierzchnię studia.
@Gippo86 no nie wiem co do tego koloru i mocy.
Jak robiłem ostatnio to para nie wyrabiała. Co kilka tysięcy cykli coś się tam odświeża i wtedy jest ok ale zanim weszła w ten tryb to jeden dzień zdjęciowy tak się jechało.

Jak rozmawiałem z przedstawicielem profoto to twierdził że na światło mają muzealne certyfikaty.
@Czarny_Klakier: weź jakiegoś profoto, sensownego sekonic'a i zmierz błysk z 15 razy bez ruszania mocy..
ostatnio na yt widziałem porównanie, gdzie moc profoto wariowała w zakresach rzędu f 16.1 - 16.3 - co strzał to inny ułamek - może niewielka różnica, ale bronek jest tu stabilniejszy