Wpis z mikrobloga

@Fizjowypok: a na weselach nie ma tak, ze ci kelnerzy wychodza tylko kilka razy by zaniesc te posilki i pozbierac talerze? Nie jest lzej niz w restuaracji gdzie ciagle trzeba latac od stolika do stolika?
@cecidimus: praca jak praca XD oby płacili.
@corryand: nie ma tak. Musisz stale chodzić, sprawdzać czy napojów w dzbankach nie brakuje, czy na wiejskim stole nie brakuje bimberku, czy ciasto jest na tacach, czy wódka jest na stołach, musisz zbierać puste butelki po wódce i donosić nowe butelki, donosić gazowane napoje, zbierać brudne talerze i wymienić na czyste, roznosić dania gorącea w miedzyczasie też zmywać naczynia bo niektóre hotele nie
@Fizjowypok: to ciezko, ja bylem na 2 weselach tylko, w jednym nie pamietam co sie dzialo bo dawno bylo, a na drugim kojarze tylko wlasnie, ze kelnerow prawie wgl nie bylo widac, przyniesli rosol, potem drugie danie, potem ciasta i potem tak jakby ich nie bylo xD moze tez nie zwracalem uwagi ale do mycia naczyn sadzilem, ze ktos na kuchni tym sie zajmuje a nie kelnerzy
@Fizjowypok: A to nie świadkowie przypadkiem mają pilnować żeby nie brakowało wódki na stole i są też od polewania ? U mnie na śląsku tak jest. Ogólnie praca kelnera jest męcząca w porównaniu do influencerki z instagrama, tutaj nie ma co dyskutować. Tylko idąc tą ścieżką to można powiedzieć, że praca opiekunki medycznej, która wyciera dupy, przebiera pacjentów, zmywa wymiociny itd jest gorsza od pracy kelnera, zaś ktoś inny powie że
Musisz stale chodzić, sprawdzać czy napojów w dzbankach nie brakuje, czy na wiejskim stole nie brakuje bimberku, czy ciasto jest na tacach, czy wódka jest na stołach, musisz zbierać puste butelki po wódce i donosić nowe butelki, donosić gazowane napoje, zbierać brudne talerze i wymienić na czyste, roznosić dania gorącea w miedzyczasie


@Fizjowypok: Szacunek za profesjonalizm. Miałem okazję być na weselach czy przyjęciach, na których ciężko było się doprosić o coś,
@Fizjowypok: To jest przykre, że większość kelnerów tak naprawdę daje się #!$%@?. W większości miast jak Kraków, Katowice, Bielsko kelnerzy zarabiają po 12/13 zł na rękę, bo „napiwki”. Najgorsze jak potem traktują klienta jak „gowno” bo nie zostawił napiwku. A wystarczyło z szefem pogadac żeby płacili jak się należy.
@Ka4az: Nie wiem jak w ogóle ktoś się może godzić na pracę jako kelner. Byłem na próbie na kilka godzin potem dosłownie jeden dzień normalnie pracowałem jako kelner i nigdy więcej. Mógłbym być kelnerem ale we własnym lokalu jakby nie było innego wyjścia czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ka4az: a co ma zrobić młody chłopak który chce zarobić na wakacje? Powiem ci lepiej: zacząłem w 2016 po maturce, i pracowałem uwaga: 8ZŁ/H XD Grażyna (rel name) #!$%@?ła nas jak bure suki, robiła wyścigi kto pierwszy nakryje do stołu. Trzeba było pracować jako młody maturzysta aby wyjechać w góry czy chociaż kupić sobie coś na studia XD
@Flypho: Ja pracowałem 4 lata jako kelner, skończylem fizjoterapię i zacząłem pielęgniarstwo (mało miejsc pracy dla fizjo i gwaranacja dostania roboty jako pielęgniarz). Nie oglądam polskiego youtube opróćz kilku fajnych kanało pokroju revo czy historia bez cenzury