Wpis z mikrobloga

Jak wyczuć czy nie jest za mała lub za duża?


@clearance: Na rynku jest mało rowerów z ramami ponad 60cm więc nie kupisz za dużej, a 56cm będzie dla ciebie za mała.
  • Odpowiedz
@4x80: Wśród używanych widze masę 58cm, mam 192cm, nogi nie umiem poprawnie zmierzyć, ale wydaje mi się tyci dłuższa od przeciętnej (tzn. mam krótszy tułów), wejdę? Nie musi być super dokładnie, na innym rowerze nie patrzyłem na rozmiar, wziąłem XL i jest wygodnie.
  • Odpowiedz
@clearance: XL może mieć różne długości ramy zależnie od producenta. Przekrok zmierz ksiażką.

Rama jest dobrze dobrana jak w górnej pozycji dłoni na kierownicy masz ręce lekko ugięte w łokciach, jak wyprostowane i czujesz, że już leżysz to za długa. Za krótka jak w dolnej pozycji walisz kolanami w łokcie czy przedramiona. Ale to tak wstępnie bo rower na różne sposoby można dostosować ale lepiej kupić dedykowany do siebie rozmiar.
  • Odpowiedz
  • 0
@clearance 189 54rama. Przecież to wszystko zależy od rozciągnięcia i jaki drop możesz mieć. Bo co za problem mieć fajne 13cm a ramę malutką.
  • Odpowiedz
189 54rama.


@Pegos: Ja mam 186 i w przełaju rama 56. Żeby na tym jeździć ''wygodnie'' w dolnym chwycie bez wymiany mostka, kiery czy sztycy musiałbym mieć garba jak kot. xD
  • Odpowiedz