Wpis z mikrobloga

@RexxarHell: deflacyjne to by było podniesienie np. stóp procentowych, a tak zabierasz komuś hajs, no to ten ktoś ten hajs chce odzyskać poprzez zwiększenie ceny swojej usługi tak żeby nie być w plecy na tej zmianie, skoro to dotyka tak wiele osób to ceny wielu rzeczy/usług skoczą. Pamiętaj, że przy takich zmianach zawsze po dupie dostają najbiedniejsi i najmniej zaradni, bo Ci co optymalizowali swoje podatki teraz, nagle nie stwierdzą, że
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moj_wykopowy_login: ale ja przyjrzałem twój. Ty jesteś prostym człowiekiem, proste przekazy Cię zadowalają. Przyszedł Tusk coś pogadał i się zachwycasz. Masz swoją agendę. Nie myślisz tylko czujesz. Stąd zamiast dyskusji, obrażasz. Żegnam, nie chcę dyskutować z kimś kto tylko krzyczy, a nie myśli.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MatPL1122: no właśnie się mylisz. Po pierwsze teraz drukowaliśmy pieniądze, i tak, zabiera się je z rynku podatkami. Ale pomińmy ten fakt, skupmy się na patologii b2b, która ma charakter UoP, bo o tym dyskutujemy.
Po pierwsze, podatki w Polsce są degresywne, co jest faktem. Więc teraz biedniejsi płacą więcej.
Po drugie, jest to niemoralne, że sprzątaczka za najniższą krajową płaci więcej na służbę zdrowia niż ludzie zarabiający 10k.
Po
  • Odpowiedz
@RexxarHell: sprzątaczka jakby chciała to też by mogła otworzyć np. Jdg firmę sprzątającą i tyle, ale leci po lini najmniejszego oporu i siedzi na etacie. Chcesz karać ludzi za myślenie. Jak myślisz, że to nie podbije inflacji to jesteś naiwny. 19% liniowego od popularnego na wykopie programisty 15k to sporo więcej niż zapłaci podatku taka sprzątaczka btw i lepiej, żeby to płacił u nas niż żeby się przeniósł np. za granicę.
  • Odpowiedz
@RexxarHell:

Po pierwsze, podatki w Polsce są degresywne, co jest faktem. Więc teraz biedniejsi płacą więcej.


To że po opłaceniu kosztów życia pozostaje komuś więcej procentowo w kieszeni nie znaczy, że tą resztą pieniędzy pali w piecu. Zazwyczaj ludzie odkładają żeby wydać je w późniejszym okresie. Jeden odłoży na dom, drugi na luksusowy jacht, a trzeci na wakacje w Egipcie. Niestety demagodzy tacy jak Ty tego nie zauważają i opowiadają bajki
  • Odpowiedz
@MatPL1122:

sprzątaczka jakby chciała to też by mogła otworzyć np. Jdg firmę sprzątającą i tyle, ale leci po lini najmniejszego oporu i siedzi na etacie.


Przecież nawet informatycy zarabiający 6-8k netto nie otwierają jdg, bo się im to po prostu nie opłaca, a Ty piszesz, że sprzątaczka, która zarabia 2,2k netto ma sobie otworzyć działalność gospodarczą. Po co?

Chcesz karać ludzi za myślenie.


Jakie myślenie? Przecież wiem jak to wygląda w
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Znam ten raport. Cytat z broszurki:

Opodatkowanie konsumpcji jest z natury regresywne – bardziej obciąża osoby o niskich zarobkach niż osoby o wysokich zarobkach. Te pierwsze przeznaczają bowiem na konsumpcję całość lub prawie całość swoich dochodów (w odróżnieniu od osób o wysokich zarobkach, które konsumują tylko część dochodów). W konsekwencji udział podatków od konsumpcji – czyli przede wszystkim podatku VAT i akcyzy – w dochodach osób o niskich zarobkach jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KurtRussell: czyli wszystko ok, niech ludzie lepiej zarabiający unikają podatków, a biedni utrzymują system.

Raz jeszcze powtórzę, b2b, które ma charakter pracy na etacie jest patologią systemu, którą trzeba zlikwidować. Nie wiem czy wiesz ale na b2b możesz wrzucić sobie vat w koszty.
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Ładnie uciekłeś od tematu. To jest przykład jak statystyka potrafi zakłamywać rzeczywistość. Raport w ujęciu miesięcznym jest całkowicie prawdziwy. Tak bogatsi miesięcznie więcej odłożą, z tym że prędzej czy później je wydadzą i zapłacą podatek.

Nie wiem czy wiesz ale na b2b możesz wrzucić sobie vat w koszty.


Nie wiem czy wiesz, ale w poczet kosztów możesz zaliczyć wyłącznie towary i usługi, które w tej działalności są niezbędne.
Btw nie
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Zadałem kłam twierdzeniu, że mamy w Polsce podatki degresywne. To ty zgrabnie zacząłeś mieszać te dwa różne tematy. I nie, nie uważam że b2b to patologia. Uważam, że każdy powinien mieć wybór na jakich zasadach chce sprzedawać swoją pracę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KurtRussell: No to się tutaj nie zgadzamy, ja uważam, że państwo powinno zapewnić każdemu równe szanse. Całe szczęście twoje zdanie się nie liczy i b2b zostanie zlikwidowany :)
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Niech państwo ogoli każdego do zera, wtedy wszyscy będą równi.

Całe szczęście twoje zdanie się nie liczy i b2b zostanie zlikwidowany :)

Całe szczęście i tak większość czasu spędzam poza Polską, więc bardzo mnie ta zmiana nie zaboli ;)
  • Odpowiedz