Wpis z mikrobloga

czy to jest normalne, ze pierś z kurczaka pachnie lekko kwaśno? zapakowany, data spożycia jest do sierpnia, a teraz go wyjąłem i na jednej stronie nie ma zapachu, a na drugim jest ten taki kwaśny... i nie wiem czy ja to mogę ugotować czy nie? to już drugi taki z biedronki jakiego kupiłem i po paru dniach otwarłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #jedzenie #kiciochpyta #gotowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@novak00: Od razu do śmietnika, bez jakiegokolwiek zastanowienia. Świeża pierś z kurczaka nie powinna mieć praktycznie jakiegokolwiek zapachu, jeśli wyczuwasz cokolwiek, to znaczy, że coś jest nie tak i nie powinieneś w ogóle wpuszczać tego do swojego organizmu.
  • Odpowiedz
@Gulczas1337: czyli dobrze postąpiłem, bo mam właśnie taką zasadę, że jak jakiś zapach powoduje u mnie odruch wymiotny (a specyficzne, nawet najmniejsze tak robią), to wywalam do kosza. ale się wkurzyłem, bo to trzeci kurczak z rzędu, kupiony w biedrze ofc. chyba czas zmienić sklep.
  • Odpowiedz
@novak00: Pomimo, że to jest tak tanie mięso, to jest zdecydowanie moim ulubionym. U mnie jest taki sklep ,,Piotr i Paweł", tam mają praktycznie zawsze świeże. Kiedyś np kupiłem z polo marketu, to musiałem #!$%@?ć do śmietnika.
  • Odpowiedz
@Gulczas1337: no moim też, poszukam może w pobliskich mięsnych. zakładam, że ta biedronka, w której to kupowałem, może mieć jakieś problemy z lodówkami. bo w sumie przypomniało mi się, że parę razy jak się schylałem po coś do lodówki to już czułem, że coś obok się zepsuło tam. napiszę może do biedronki z zapytaniem o co tu chodzi i czy są w stanie przeprowadzić tam jakaś kontrolę. bo sorry, ale
  • Odpowiedz
@novak00: biedronka to jeden wielki śmietnik. Śmierdzące i nieświeże produkty to nie jest jednorazowa akcja. Brak cenowek, kasy pozamykane. Do samoobslugowej jak trzeba kartę przyłożyć to się nie doczekasz. Brud wszędzie i palety na środku porozstawiane jak ma magazynie w Castoramie. Omijam ten sklep z daleka od lat
  • Odpowiedz